Reklama

Uratowała sąsiadów

Opublikowano:
Autor:

Uratowała sąsiadów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Nie czuję się bohaterką - przyznaje skromnie 45-letnia mieszkanka gminy Majdan Królewski. Dzięki jej czujności mieszkające po sąsiedzku starsze małżeństwo uniknęło śmierci.

To był sobotni poranek (11 marca), Wola Rusinowska. 45-letnią mieszkankę wioski zaniepokoił fakt, że na sąsiednim podwórku nie zauważyła, jak co dzień, starszego małżeństwa. Kobieta postanowiła sprawdzić, czy u sąsiadów wszystko w porządku. 
Trafili do szpitala

Zaczęła pukać do ich drzwi, jednak małżonkowie nie otwierali. W tej sytuacji kobieta powiadomiła ich syna. - Po wejściu do środka okazało się, że 74-letnia kobieta była nieprzytomna, a jej mąż był bardzo osłabiony i źle się czuł - informuje Jolanta Skubisz - Tęcza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Do Woli Rusinowskiej zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej: JRG Kolbuszowa, JRG Nowa Dęba i OSP Majdan Królewski.  - Otrzymaliśmy zgłoszenie o podejrzeniu ulatniania się tlenku węgla. Gdy straż przybyła na miejsce, dwie osoby poszkodowane znajdowały się już w karetkach pogotowia. Strażacy dokonali pomiaru stężenia czadu w pomieszczeniach. Okazało się, że tlenek węgla faktycznie był. Cały budynek przewietrzono - wyjaśnia Marcin Wieczerzak rzecznik prasowy PSP w Kolbuszowej.

Starsze małżeństwo z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla zostało zabrane do szpitala. - Dzięki zainteresowaniu i czujności sąsiadki pomoc nadeszła w porę - zaznacza Jolanta Skubisz - Tęcza i dodaje: - Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Więcej w 11 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE