Reklama

Ulica Handlowa wciąż tragiczna. Interweniuje kolbuszowski radny

Opublikowano:
Autor:

Ulica Handlowa wciąż tragiczna. Interweniuje kolbuszowski radny  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rozsypująca się ulica Handlowa w Kolbuszowej jest określana często jako "najbardziej dochodowa" dla gminy. To z firm działających przy niej spływa najwięcej podatków do budżetu miasta. Dlaczego magistrat o nią nie zadba?

Józef Fryc razem z klubem radnych "Samorząd to wspólna sprawa" dopytują, dlaczego jeszcze nie rozpoczął się remont ul. Handlowej. 

Co się stało?

Rok się kończy, a modernizacji wspomnianej ulicy nie było. O tyle jest to istotne, że w grudniu 2018 r w planach budżetowych zabezpieczono 200 tys. zł. W pierwszym kwartale 2019 roku Rada Miejska w Kolbuszowej zwiększyła tę kwotę do 300 tys. zł. - Wydatki, jakie przeznaczono do chwili obecnej na tę inwestycję, to 1300 zł na mapę do celów projektowych i 300 zł na warunki techniczne tej inwestycji - wylicza radny Józef Fryc. 

Samorządowiec, mając na uwadze to, że kończy się rok i w najbliższej perspektywie nie widać planów na rozpoczęcie prac na Handlowej, prosi o podanie konkretnych powodów, które skutkowały brakiem realizacji tego zadania. 

Radny, idąc o krok dalej, pyta o dalsze losy tego przedsięwzięcia. - Na wielu spotkaniach z mieszkańcami jak i z przedsiębiorcami z tej ulicy miało ono statut ważnej inwestycji i uzyskiwało zapewnienia jego realizacji w 2019 roku - podsumowuje Józef Fryc, przedstawiciel klubu radnych. 

Wyjaśnienia magistratu

Stanowisko w tej sprawie zajął Krzysztof Matejek, sekretarz Kolbuszowej. Wyjaśnił on, że remont ul. Handlowej jest nieodłącznie związany z koniecznością przebudowy kanalizacji ogólnospławnej na system rozdzielczy. Jak wyjaśnia przedstawiciel urzędu, zgodnie z projektem budowlanym rozdzielone kanały (sanitarny i deszczowy) ze wspomnianej ulicy powinny zostać włączone do istniejących - do tych, które zostały wybudowane we wrześniu na ul. Towarowej. 

- Na dzień dzisiejszy nie jest możliwe włączenie rozdzielonych ścieków sanitarnych i deszczowych z ul. Handlowej do ul. Towarowej, ponieważ właścicielem niedawno wybudowanych kolektorów w ul. Towarowej jest firma Transhandrol - tłumaczy Matejek.  Jak wyjaśnia dalej, firma ta wybudowała sklep Lidl oraz odcinki kolektorów, sanitarnego i deszczowego, które ma przekazać nieodpłatnie na majątek gminy Kolbuszowa.

- W kwietniu 2019 roku opracowano projekt koncepcyjny branży drogowej, który został przesłany do zarządców sieci uzbrojenia terenu celem uzyskania warunków technicznych - informuje Krzysztof Matejek. Ten zabieg ma na celu zabezpieczenie istniejącej sieci gazowej, urządzeń elektroenergetycznych oraz sieci technicznej. 

We wrześniu kolbuszowski magistrat otrzymał ostatnie z wymaganych warunków technicznych. - Aktualnie jesteśmy na etapie uzgodnień branżowych opracowanych materiałów do zgłoszeń - wyjaśnia sekretarz - W tej sytuacji przewidywany termin powyższej inwestycji to 2020 rok - dodaje Krzysztof Matejek z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. 

Zapytaliśmy radnego Józefa Fryca, czy odpowiedź z magistratu go satysfakcjonuje.
- Nie, ponieważ po raz kolejny inwestycja nie została zrealizowana zgodnie z uchwalonym budżetem gminy, który przewidywał jej wykonanie, której to Rada Miejska w Kolbuszowej podejmowała końcem 2018 roku z zapewnieniem burmistrza o jej realizacji - odpowiedział.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE