Reklama

Reklama

Uczniowie ze szkoły w Dzikowcu pojechali na wycieczkę do Włoch

Opublikowano: pt, 21 cze 2019 10:04
Autor:

Uczniowie ze szkoły w Dzikowcu pojechali na wycieczkę do Włoch - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ostatnim wyjazdem w ramach realizowanego w Zespole Szkół w Dzikowcu programu Erasmus był wyjazd do Włoch.

Sześcioro uczniów wraz z opiekunami spędziło tydzień w Capurso, odwiedzając również znajdujące się w pobliżu Bari i Materę - Europejską Stolicę Kultury 2019. - Tydzień ten na długo zostanie w pamięci uczestników, gdyż był to ich pierwszy wyjazd do Włoch - opisuje Jolanta Serafin, nauczyciel języka angielskiego.

Podczas tego pobytu od 13 do 18 maja uczestnicy wzięli udział w warsztatach o tematyce medialnej i filmowej, a także mieli okazję zwiedzić Apulię, region na południowym-wschodzie Włoch. - Poznali oni jego historię, zasmakowali tradycyjnej kuchni, w której nie mogło zabraknąć pysznego włoskiego makaronu i pizzy, oraz spacerowali uliczkami tamtejszych miejscowości, podziwiając architekturę i przyrodę - relacjonuje nauczycielka.

Kluczowym punktem programu był festiwal filmowy, na którym zaprezentowano prace filmowe uczniów z czterech krajów partnerskich: Włoch, Polski, Chorwacji i Hiszpanii, które powstały w czasie trwania projektu. - Celem tej międzynarodowej wymiany uczniów było budowanie poczucia bycia Europejczykiem, poznawanie innych kultur, tworzenie przyjaźni i komunikowanie się w języku angielskim z osobami z innych krajów. Doświadczenia te z pewnością pozwoliły uczniom nabrać większej pewności siebie, samodzielności, a także doskonalić swoje umiejętności interpersonalne i językowe - dodaje opiekunka grupy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.