Reklama

Uczniowie ze szkół z gminy Majdan Królewski wzięli udział w trzeciej edycji Gminnego Konkursu Plastyczno - Czytelniczego "Legendy wielkopolskie w komiksie"

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie ze szkół z gminy Majdan Królewski wzięli udział w trzeciej edycji Gminnego Konkursu Plastyczno - Czytelniczego "Legendy wielkopolskie w komiksie" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Konkurs, nad którym pieczę trzymały panie: Małgorzata Styga, dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Rusinowskiej, Bogusława Zięba, bibliotekarka i Anna Chmielowiec, polonistka, rozstrzygnięto w środę (21 marca) w placówce w Woli Rusinowskiej.

Uczestnicy mieli za zadanie wykonanie komiksu, który byłby ilustracją wybranej legendy.

Przygotowane prace oceniło jury w składzie: Katarzyna Cesarz, kustosz Muzeum im. ks. Kardynała Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej,  Katarzyna Kopeć, polonistka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim oraz Magdalena Puzio, bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Majdanie Królewskim.

Przewodnicząca komisji, Katarzyna Cesarz, podkreśliła, że wykonane komiksy z roku na rok są coraz lepsze. Zachęciła również uczniów do doskonalenia swoich umiejętności.

Rozdanie nagród poprzedził występ uczniów piątej klasy z PSP w Woli Rusinowskiej. Uczniowie wcielili się w wybranych bogów greckich, zaprezentowali się i krótko o sobie opowiedzieli.

Później zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, po którym mogli podziwiać wystawę prac konkursowych.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Agnieszka Dziewic (PSP w Woli Rusinowskiej)
II miejsce – Natalia Barnaś (PSP w Hucie Komorowskiej)
III miejsce – równorzędne: Aleksandra Stec (PSP w Komorowie) i Sebastian Kolański (PSP w Brzostowej Górze)

Wyróżnienia:
Alicja Łeptuch (PSP w Komorowie)
Daniel Wojdyło (PSP w Woli Rusinowskiej)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE