Reklama

Uczniowie z Dzikowca z ekstra kasą. Na co ją przeznaczyli? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Blisko 90 uczniów wraz z opiekunami, z Zespołu Szkół im. ks. Prałata Stanisława Sudoła w Dzikowcu, wzięło udział w wycieczce, zrealizowanej dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w ramach programu „Poznaj Polskę”. Jakie miejsca zwiedzili uczniowie?

Zespół Szkół w Dzikowcu kilka miesięcy temu otrzymał pięć tysięcy złotych dofinansowania, w ramach programu „Poznaj Polskę”, na organizację wycieczki. Za cel podróży obrano dwa muzea mieszczące się na Podkarpaciu.

86 uczniów z klas IV-VIII, pod koniec listopada, zwiedziło najstarszą kopalnię ropy naftowej w Bóbrce oraz Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

- Uczniowie zapoznali się z historią najstarszej polskiej kopalni ropy naftowej w Bóbrce. Poznali postać Ignacego Łukasiewicza, który był założycielem tej kopalni i równocześnie odkrywcą lampy naftowej. W Żarnowcu zwiedziliśmy  dworek, w którym mieszkała Maria Konopnicka w latach 1903-1910. Dworek ten otrzymała poetka jako dar od narodu polskiego w 25-lecie jej pracy twórczej. Po śmierci Marii Konopnickiej jej córki ofiarowały dworek państwu polskiemu, więc historia zatoczyła koło

- napisała przedstawicielka ZS w Dzikowcu.

Jednodniowa wycieczka współfinansowana z rządowego programu pn. „Poznaj Polskę” kosztowała w sumie 6 250 złotych. Pięć tysięcy to dofinansowanie z budżetu państwa, natomiast 1 250 zł dołożyli sami uczniowie.

Program „Poznaj Polskę” wystartował w sierpniu tego roku i miał na celu umożliwić uczniom poznawanie Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Szkoły z całej Polski mogły wnioskować o dofinansowanie (do 80% całkowitego kosztu) wycieczki do końca września. Na liście szkół, które otrzymały dotację, znalazł się m.in ZS w Dzikowcu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy