Reklama

Uczniowie podstawówek z wizytą u starszych kolegów [FOTO]

Opublikowano: czw, 6 lut 2020 23:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę (5 lutego) uczniowie klas ósmych szkół podstawowych aktywnie i wesoło poznawali kierunki kształcenia w szkołach średnich prowadzonych przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego.

Wizyta ósmoklasistów odbywała się w ramach corocznej akcji pn. „Aktywna Środa”. Inicjatywa ta miała na celu promocję szkół ponadpodstawowych pośród młodszych uczniów. Młodzi ludzie, biorąc udział w akcji, mieli szansę poznać ofertę edukacyjną poszczególnych placówek. Co ciekawe, w przeprowadzenie tej inicjatywy mocno zaangażowani, oprócz nauczycieli byli sami uczniowie, którzy opowiadali swoim młodszym kolegom o szkołach, do których uczęszczają. – Nasz kierunek jest bardzo interesujący. Możemy się o nim wiele nauczyć i mamy szansę na ciekawą pracę – tak na przykład zachęcały do wyboru tego właśnie kierunku „hotelarki” z Zespołu Szkół Technicznych. Młodzież z Weryni z kolei kusiła kulinarnymi warsztatami czy pogadankami na temat zdrowego odżywiania. Licealiści zaś postawili na rozwijanie zainteresowań sportowych. Wymienione aktywności to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie czekały, podczas środowego spotkania, na ósmoklasistów.

W wydarzeniu tym Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Burek, członkowie Zarządu Powiatu Kolbuszowskiego: Marek Kuna oraz Józef Prymon, a także Bogusława Bryk, kierownik Biura Obsługi Jednostek Samorządu Powiatowego.

- Tymczasem zapraszamy i zachęcamy uczniów klas ósmych do udziału w Dniach Otwartych szkół średnich znajdujących się w powiecie kolbuszowskim, które odbędą się już na początku marca - zachęcają przedstawiciele urzędu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE