Reklama

Uczniowie pamiętają

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie pamiętają - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak co roku przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie szkoły podstawowej w Spiach odwiedzili groby.

W poniedziałek (31 października) na dzień przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Spiach wraz z wychowawcami i dyrektor szkoły odwiedzili cmentarz.

Tradycją szkoły w Spiach stało się coroczne zapalanie zniczy i składanie własnoręcznie wykonanych wiązanek na grobach, które nie mają swoich opiekunów oraz na grobach dawnych nauczycieli szkoły. Bardzo ważnym momentem dla uczniów była na cmentarzu wspólna modlitwa za zmarłych.

Jak co roku prace na cmentarzu koordynowała pani Elżbieta Cebula. Wiązanki zostały wykonane przez dzieci pod opieką Marii Guźdy i Bożeny Konefał.

Uczniowie wraz z nauczycielami zaopiekowali się w tym roku następującymi grobami: policjantowej Dumowej, policjanta Zawiejskiego, kolonistów niemieckich, hrabianki Kamieńskiej, rodziny Rylskich, rodziny Rychlickich, księdza Żywickiego, małego żołnierza, rodziny Szustakiewiczów, dyrektora Raka, księdza Bysiewicza, księdza Sokoła oraz księdza Deca. Oprócz tego odwiedzili grób państwa Zemka, którzy przez wiele lat byli związani ze szkołą.

Pamięć o tych, którzy odeszli, jest bardzo ważna i świadczy nie tylko o naszym wychowaniu i człowieczeństwie, ale także o wierze. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE