Reklama

Uczennice z naszego powiatu zostały laureatkami XI konkursu plastycznego "Bezpieczne wakacje 2017"

Opublikowano:
Autor:

Uczennice z naszego powiatu zostały laureatkami XI konkursu plastycznego "Bezpieczne wakacje 2017" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Konkurs był dwuetapowy. W pierwszej turze prace były oceniane przez jury powołane przez Powiatową Komendę Policji w Kolbuszowej. Nagrodzone prace zostały przesłane do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W piątek, 8 grudnia, w Refektarzu Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odbył się finał XI edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego "Bezpieczne wakacje 2017". Laureatką w kategorii wiekowej 13-15 lat została Sylwia Gil z Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie. Jej praca zdobyła II miejsce. Na II miejscu uplasowała się również Kinga Dudek ze szkoły podstawowej  w Ostrowach Tuszowskich, w kategorii wiekowej 10-12 lat. Miejsca zdobyte przez uczennice są dużym sukcesem, gdyż  na tym etapie rywalizowało ze sobą około 230 uczestników.

"Bezpieczne wakacje" to cykliczny konkurs plastyczny, którego  organizatorami są: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 19 czerwca i trwała do 6 października.

Jednym z głównych celów konkursu jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych. Tematyka prac dotyczy szeroko rozumianego bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu młodego pokolenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE