Reklama

Uchronić miasto przed wodą

Opublikowano:
Autor:

Uchronić miasto przed wodą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W wyniku wrześniowych, intensywnych opadów deszczu pod wodą znalazł się m.in. Ogródek jordanowski. Teraz burmistrz zastanawia się, jak nie doprowadzić do powtórki takiej sytuacji.

W tej sprawie odbyły się już rozmowy z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Wspólnie zastanawialiśmy się, w jaki sposób przebudować kanalizację deszczową w obszarze skrzyżowania ulic 11 Listopada, Parkowej i drogi krajowej numer dziewięć tak, żeby chronić ogródek jordanowski przed napływem wody – wyjaśnił na wrześniowej sesji Jan Zuba. Dotychczasowe rozwiązanie, czyli podniesiony krawężnik, się nie sprawdza, i przy większych opadach deszczu woda z krajowej „dziewiątki” i ulicy 11 Listopada po prostu spływa na teren placu zabaw dla dzieci. Na zmianę sytuacji, jak zaznaczył włodarz gminy, trzeba będzie jednak poczekać. – Pracujemy nad tym. Najpierw jednak musi się pojawić rozwiązanie, następnie projekt i dopiero realizacja – zaznaczył.

Więcej w 43 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE