Reklama

Tysiące mandatów z pomiarów prędkości w Majdanie Królewskim i Kolbuszowej Górnej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Tysiące mandatów z pomiarów prędkości w Majdanie Królewskim i Kolbuszowej Górnej - Zdjęcie główne

Fotoradar znajduje się na krajowej drodze nr 9 relacji Kolbuszowa - Nowa Dęba w Majdanie Królewskim. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tylko w pierwszym kwartale tego roku dwa urządzenia rejestrujące prędkość na terenie powiatu kolbuszowskiego ujawniły prawie cztery tysiące naruszeń przepisów drogowych.

W naszym powiecie zamontowane są dwa urządzenia rejestrujące prędkość. Jeden z nich to odcinkowy pomiar prędkości w Kolbuszowej Górnej. Mierzy on średni czas przejazdu każdego z kierowców. Drugi natomiast to klasyczny fotoradar zlokalizowany w Majdanie Królewskim. Oba rejestrują prędkość na drodze krajowej nr 9. Należą one do Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego. Na obu odcinkach obowiązuje prędkość do 50 km/h.

Ilu kierowców przekroczyło prędkość i tym samym otrzymało mandaty za zbyt ciężką nogę? W pierwszym kwartale 2021 roku przy pomocy urządzenia do odcinkowego pomiaru średniej prędkości pojazdów w Kolbuszowej Górnej zarejestrowano 2,7 tys. naruszeń. Natomiast przy pomocy fotoradaru w Majdanie Królewskim odnotowano równy tysiąc naruszeń.

Generalna Inspekcja Transportu Drogowego informuje, że w pierwszym kwartale 2020 roku fotoradar w Majdanie Królewskim do 12 marca był wyłączony z powodu awarii. Od 12 do 31 marca 2020 roku zarejestrowano tam 185 naruszeń.

- PONAD 600 -

GITD poinformowało, że w Kolbuszowej Górnej w styczniu oraz lutym 2019 roku na odcinkowym pomiarze prędkości zarejestrowano 614 naruszeń.

Resztę roku 2019 urządzenie było nieaktywne.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy