Reklama

Tysiące mandatów w Kolbuszowej Górnej. Tak działa odcinkowy pomiar

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Kolbuszowej Górnej, na krajowej "dziewiątce", na kierowców czeka odcinkowy pomiar prędkości. Mierzy on średni czas przejazdu każdego z kierowców. Ile wykroczeń zarejestrował w 2020 roku?

Monika Niżniak, rzecznik prasowy GITD, poinformowała, że w 2020 roku przy pomocy urządzenia do odcinkowego pomiaru średniej prędkości pojazdów w Kolbuszowej Górnej zarejestrowano 5,8 tys. naruszeń.

Nie ma jednak danych co do łącznej kwoty, jaką musiało zapłacić prawie sześć tysięcy kierowców za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Przyjmując jednak, że każdy z kierowców zapłaciłby po 100 zł mandatu, kwota ta sięgnęłaby prawie 600 tysięcy złotych za 2020 rok.

Na tym nie koniec, przypomnijmy, że odcinkowy pomiar prędkości nie rejestrował przez wszystkie miesiące ubiegłego roku. Był on wyłączony przez ponad dziewięć miesięcy z powodu budowy nowego ronda i łącznika przy krajowej drodze nr 9.

Następnie był skracany i czekano na odpowiednie przyłącza. GITD, uruchomiło go dopiero w drugiej połowie września 2020 roku. Co za tym idzie, prawie sześć tysięcy mandatów pochodziło z niecałych czterech ostatnich miesięcy poprzedniego roku.

GITD poinformowało, że w Kolbuszowej Górnej w styczniu oraz lutym 2019 roku na odcinkowym pomiarze prędkości zarejestrowano 614 naruszeń. Resztę roku 2019 urządzenie także było nieaktywne.

Odcinkowy pomiar prędkości w Kolbuszowej Górnej jest na odcinku od nowego Pogodnego Ronda na krajowej "dziewiątce" do sklepu Żabka w Kolbuszowej Górnej. Został on skrócony o kilkaset metrów. Na odcinku obowiązuje prędkość do 50 km/h.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy