Reklama

Wielki sukces Górniaków z Kolbuszowej Górnej [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

KULTURA Swoim widowiskiem zachwycili jury. Zespół Ludowy Górniacy z Kolbuszowej Górnej zaprezentował się na wirtualnej scenie i to nie z byle jakim efektem.

- Kiedy odbywa się w realu to niezwykle barwne widowisko pełne postaci nie z tego świata, turonie, diabły, anioły, królowie przechadzają się po Bukowinie

 

 

Zespół  z Kolbuszowej Górnej brał udział w 49. Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej, który trwał od 11 do 13 lutego. Jest to cykliczna impreza, na której w tym roku spotkały się zespoły kolędnicze z województwa małopolskiego, podkarpackiego, podlaskiego i śląskiego.

Z wiadomych względów przegląd odbył się online. Zespół Górniacy zdobył tam trzecie miejsce, gdzie konkurowali z 38 grupami kolędniczymi. 

Członkowie zespołu podkreślają, że bardzo brakowało im atmosfery, która towarzyszy przy występach na żywo.

- Trudno, może w przyszłym roku będzie inaczej. Występować przed pustą widownią to dziwne uczucie, inny rodzaj stresu, brak reakcji, cisza, nic cię nie motywuje, nie ma braw, śmiechu, charakterystycznego szmeru

- mówi nasza rozmówczyni.

Górnieńscy kolędnicy pokazali naszą kolędę, czyli "Kolędę z Turoniem", która opowiada o handlu krową - turoniem. Transakcja odbywa się pomiędzy Żydem i Dziadem.

- Wartka, pełna humoru akcja sprawia widzowi wiele radości

- dodaje Elżbieta Czachor.

Co w planach mają Górniacy? Rozważają udział w konkursie Tradycyjna Podkarpacka Pisanka Wielkanocna organizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy