Reklama

Tyle gmina Cmolas zamierza przeznaczyć na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami. Czy to wystarczająco?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Tyle gmina Cmolas zamierza przeznaczyć na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami. Czy to wystarczająco? - Zdjęcie główne

Gmina Cmolas na 2022 rok zabezpieczyła 20 tysięcy złotych na program, który ma otoczyć opieką bezdomne zwierzęta. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 20 tysięcy złotych - tyle gmina Cmolas planuje przeznaczyć na program opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Sprawdź, na co konkretnie zostaną przeznaczone pieniądze.

Każdy z samorządów ma obowiązek zająć się bezdomnymi zwierzętami - psami, kotami, ale także ewentualnymi zwierzętami gospodarskimi. Każda z gmin także powinna posiadać swoje przytulisko i zajmować się szukaniem nowych domów dla czworonogów. W programie jest także mowa o sterylizacji czy dokarmianiu dziko żyjących kotów. 

Gmina Cmolas na 2022 rok zabezpieczyła 20 tysięcy złotych na program, który ma otoczyć opieką bezdomne zwierzęta. Do wtorku, 22 lutego, trwały także konsultacje projektu programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Każdy mieszkaniec czy organizacja mogą wyrazić swoją opinię czy wnieść uwagi. 

Jak rozkłada się kwota 20 tys. zł w rozbiciu na szczegółowe zadania? Na opiekę nad wolno żyjącymi kotami, tj. sterylizację lub kastrację kotów gmina zabezpieczyła 1000 zł. Zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych to kwota 3500 zł. Najwięcej, bo 11,5 tys. zł, przeznaczone ma zostać na wyłapywanie, transport i zabezpieczenie miejsca w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Kolejny tysiąc złotych przeznaczony zostanie na zapewnienie opieki zwierzętom gospodarskim. Pozostałe zadania realizowane w ramach programu (zakup karmy, środków leczniczych itp.) to szacunkowo 3 tys. zł.

Jak wyglądała sytuacja z bezdomnymi zwierzętami w 2021 roku oraz jak przebiegły tegoroczne konsultacje? O tym napiszemy niebawem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy