Reklama

Turniej o puchar wójta w Cmolasie. Zbierali pieniądze dla Oliwki Kret [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 7 lut 2022 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W niedzielę, 6 lutego odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Cmolas w Futsalu. W trakcie tego wydarzenia zbierane były pieniądze dla Oliwii Kret z Kolbuszowej. Przeznaczone one zostaną na szerszą diagnostykę - Video EEG monitoring, który trwa 11 dni w klinice.

W turnieju wystąpiły wszystkie kluby z terenu gminy Cmolas. O puchar zawalczyli: Tempo Cmolas, Ostrovia Ostrowy Baranowskie, Florian Ostrowy Tuszowskie oraz Vigor Trzęsówka. W takcie tego wydarzenia zorganizowana była zbiórka dla Oliwii Kret z Kolbuszowej, która choruje na padaczkę lekooporną oraz skrajne wcześniactwo.  

Oliwia to jedna z bliźniaczek, a zarazem skrajny wcześniak (26 tydzień), urodzona z bardzo niską wagą (760 g). Jako noworodek przeszła dysplazję oskrzelowo-płucną, retinopatię usuniętą laserowo. Przez pierwsze 2 miesiące swego życia podłączona pod respirator.

- Nasza mała, dzielna wojowniczka zwyciężyła schorzenia powstałe pod wpływem wcześniactwa. Została jej do pokonania jeszcze padaczka lekooporna skroniowa, na którą choruje od urodzenia

- piszą rodzice. 

Przyczyną choroby jest znaczne uszkodzenie funkcji lewej półkuli mózgu w okolicy czołowo-skroniowej. Po kilkunastu konsultacjach u różnych neurologów, którzy wprowadzali coraz to inne leki, niestety terapie nie przyniosły pozytywnych rezultatów leczenia.

- Jest szansa dla naszej Oliwki  na harmonijny  rozwój wśród swoich rówieśników, bezpieczne spędzanie czasu w szkole jak i poza nią, to 11-dniowe EEG-video monitoring. Po tej diagnostyce będziemy mieć pewność, że operacja Oliwki to bezpieczne rozwiązanie. Takie badanie i operacja możliwa jest w Klinice w Vogtareuth w Niemczech. Cena badania i konsultacji przed operacją to 40 tys. euro - wyjaśniają rodzice, prosząc o pomoc dla swojego dziecka. 

Przekaż 1% podatku dla Oliwii Kret

W formularzu PIT wpisz numer:

KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:

39214 Kret Oliwia

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat nie należy wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Należy zaznaczyć w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

WYNIKI ROZGRYWEK

  • Tempo Cmolas - Vigor Trzęsówka - 7:3
  • Ostrovia Ostrowy Baranowskie - Florian Ostrowy Tuszowskie - 7:2
  • Tempo Cmolas - Florian Ostrowy Tuszowski - 7:2
  • Vigor Trzęsówka - Ostrovia Ostrowy Baranowskie - 0:10
  • Vigor Trzęsówka - Florian Ostrowy Tuszowskie - 3:5
  • Tempo Cmolas - Ostrovia Ostrowy Baranowskie - 2:2
Kolejność:

  1. Ostrovia Ostrowy Baranowskie
  2. Tempo Cmolas
  3. Florian Ostrowy Tuszowskie
  4. Vigor Trzęsówka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy