reklama

Trzy sołectwa z powiatu kolbuszowskiego nagrodzone w wojewódzkim konkursie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PUW Rzeszów

Trzy sołectwa z powiatu kolbuszowskiego nagrodzone w wojewódzkim konkursie - Zdjęcie główne

Sołectwa odebrały nagrody w siedzibie PUW. | foto PUW Rzeszów

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCIJedna miejscowość na podium, dwie z wyróżnieniami – tak zakończył się wojewódzki etap konkursu "Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa" dla sołectw z Podkarpacia. Wśród 29 zgłoszonych projektów doceniono trzy z terenu powiatu kolbuszowskiego: Poręby Dymarskie, Przyłęk oraz Ostrowy Tuszowskie.
reklama

Nasi na podium

Drugie miejsce w konkursie zdobyło sołectwo Poręby Dymarskie z gminy Cmolas, które przygotowało projekt pt. "Odpust kultury Lasowiackiej w Porębach Dymarskich". Inicjatywa została uznana za wartościową promocję lokalnego dziedzictwa i tradycji. To właśnie ten sukces uplasował jedną z kolbuszowskich miejscowości na podium konkursu wojewódzkiego.


Nagrodę za zajęcie 2. miejsca odebrały Bernadetta Wolak-Posłuszny, wójt gminy Cmolas (pierwsza z lewej) i Teresa Maciąg, sołtys Porąb Dymarskich (druga z lewej). 

Z kolei wyróżnienia otrzymały: sołectwo Przyłęk (gmina Niwiska) za projekt "Remont zaplecza kuchennego wraz z doposażeniem w remizie OSP Przyłęk" oraz sołectwo Ostrowy Tuszowskie (gmina Cmolas) za inicjatywę "Wykonanie brakującej i odwodnienie istniejącej infrastruktury ścieżki edukacyjno-przyrodniczej "Po złoto na Górę" oraz tras rowerowych "Białe Góry" i `Diabli Kamień".

reklama


Wyróżnienie dla Przyłęka odebrali sołtys Krzysztof Świątek (pierwszy z lewej) i wójt Elżbieta Wróbel (druga z lewej). Fot. PUW Rzeszów (3).


Ostrowy Tuszowskie również odebrały nagrodę za wyróżnienie w konkursie. Statuetkę trzyma sołtys Jarosław Rzeszutek.

Inne inicjatywy

Projekt, który zdobył pierwsze miejsce, czyli "Zagospodarowanie terenu wokół Wiejskiego Domu Kultury" w Wydrnej (gmina Dydnia), doceniono za kompleksowe podejście do przestrzeni wspólnej - uporządkowanie terenu, poprawę estetyki i stworzenie warunków do aktywności społecznej mieszkańców. To właśnie ta inicjatywa będzie reprezentować Podkarpacie w ogólnopolskim etapie konkursu.

reklama

Z kolei trzecie miejsce przypadło sołectwu Liszna z gminy Sanok. Tam powstała ogólnodostępna, ekologiczna altana rekreacyjna z elementami małej architektury – projekt ten podkreślał znaczenie przestrzeni do integracji lokalnej społeczności i działań proekologicznych.

Nagrody rozdane

Gala wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek, 12 maja, w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Podczas wydarzenia wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul podkreśliła znaczenie lokalnych inicjatyw.

- Gratuluję wszystkim laureatom i dziękuję za Waszą energię i zaangażowanie w budowanie silnych, aktywnych społeczności lokalnych!

- powiedziała szefowa PUW.

Poniedziałkowe wydarzenie zakończył występ Zespołu Tanecznego OK z Sołectwa Sonina, również wyróżnionego za doposażenie ośrodka kultury i zakup strojów.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo