Reklama

Trzy maszty mają powstać w powiecie kolbuszowskim. Sprawdź gdzie. Nie wszyscy jednak się na nie godzą [MAPY]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Trzy maszty mają powstać w powiecie kolbuszowskim. Sprawdź gdzie. Nie wszyscy jednak się na nie godzą [MAPY] - Zdjęcie główne

Stacja bazowa, stacja przekaźnikowa – w systemach łączności bezprzewodowej (w tym GSM) urządzenie wyposażone w antenę fal elektromagnetycznych, często na wysokim maszcie, łączące terminal ruchomy (telefon komórkowy, pager) z częścią stałą cyfrowej sieci telekomunikacyjnej. Na dalszych odcinkach (na przykład do centrali) sygnał może być transmitowany w światłowodach lub za pomocą radiolinii. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trzy maszty telefonii komórkowej mają powstać w powiecie kolbuszowskim. Jakie lokalizacje brane są pod uwagę oraz czy mieszkańcy będą z tego zadowoleni?

Maszty mają powstać w Ostrowach Baranowskich (gmina Cmolas), Raniżowie oraz w Zarębkach (gmina Kolbuszowa). Nie wszyscy jednak są zadowoleni z tego, że w ich niedalekim sąsiedztwie stanąć mają stacje bazowe. 

Maszt w Ostrowach Baranowskich 

Jeden z masztów stanąć ma na terenie gminy Cmolas. Znaleźć ma się na działce nieopodal skrętu na szkołę i stadion w Ostrowach Baranowskich. 

Na stronie cmolaskiej gminy znalazło się obwieszczenie związane z budową masztu. Gmina poinformowała, że wszczęła postępowanie administracyjne. Inwestorem ma być sieć Play. Jak informują urzędnicy, zapoznać się z aktami sprawy oraz zgłosić ewentualne zastrzeżenia i wnioski można w Urzędzie Gminy w Cmolasie do czwartku, 14 lipca.

Maszt w ostrowach Baranowskich ma powstać tutaj: 

Maszt w Raniżowie 

Kolejny z masztów należących także do sieci Play ma zostać wybudowany w Raniżowie. Znajdować się będzie na wąskiej działce w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 875, naprzeciwko ulicy Zielonej. Ma być on jednak oddalony od drogi. 

Tutaj sprawą zajęło się Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Tarnobrzegu z uwagi na sprzeciw kilku mieszkańców. 

Maszt w Raniżowie ma powstać tutaj: 

Maszt w Zarębkach 

Kolejna stacja powstać ma w Zarębkach, przy krajowej drodze nr 9 na Dubasie. Mieszkańcy jakiś czas temu mieli spotkanie w tej sprawie. Głosy na temat budowy masztu są podzielone. Danuta Tylutka, sołtys wsi, zaznacza, że w Zarębkach jest problem z zasięgiem. Co za tym idzie maszt może znacznie poprawić i zniwelować kłopot. 

Maszt w Zarębkach ma powstać tutaj: 

Inne lokalizacje masztów

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie pisaliśmy o innych lokalizacjach, gdzie mają powstać podobne stacje bazowe. Operator sieci Play planuje postawić maszt telefonii komórkowej w Lipnicy. Inwestycji stanowcze "nie" mówią mieszkający tam ludzie, którzy postanowili napisać petycję do wójta Jerzego Tęczy. W tej właśnie sprawie wpłynął protest zbiorowy mieszkańców, który zawierał 216 podpisów. Włodarz otrzymał również 11 protestów od stron postępowania.

- Planowana inwestycja jest w bliskim sąsiedztwie domów jednorodzinnych, WOZ w Lipnicy (zespół opieki zdrowotnej - przyp. red.), szkoły podstawowej, boiska piłkarskiego i wielofunkcyjnego oraz terenowych urządzeń sportowych, klubu dziecięcego. Niezrozumiała jest dla nas taka lokalizacja stacji bazowej w tak bliskim sąsiedztwie centrum wsi, gdzie skupia się większość instytucji, w których pracują jej mieszkańcy, a przede wszystkim uczą się najmłodsi jej członkowie - napisali w petycji mieszkańcy i argumentowali dalej:

- W większości będą oni przebywać w obszarze zwiększonej intensywności oddziaływania polaryzacji, promieniowania stacji bazowej, co jedynie będzie miało negatywne skutki społeczne jak i zdrowotne. Podobny problem jest w gminie Kolbuszowa, a konkretnie w Nowej Wsi. 

Czy i kiedy maszty powstaną? Do tematu będziemy wracać. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy