Reklama

Trzy drogi do remontu w gminie Majdan Królewski. Sprawdzamy, które dokładnie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Trzy drogi do remontu w gminie Majdan Królewski. Sprawdzamy, które dokładnie - Zdjęcie główne

Sprawdzamy, które drogi w gminie Majdan Królewski zostaną odnowione. | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Majdański urząd szuka wykonawcy, który zajmie się remontem trzech dróg o nawierzchni z kruszywa na swoim terenie. Sprawdzamy, jakie trakty i na jakiej długości chce odnowić gmina.

Samorząd ogłosił przetarg, którego zwycięzca zrealizuje zaplanowane prace. Zamówienie podzielone jest w sumie na dwa zadania.

Skorzystają trzy miejscowości

Pierwsze z nich obejmuje remont drogi wewnętrznej w Krzątce na długości 0,39 kilometra (na działce o numerze: 2101). Natomiast drugie zakłada odnowienie traktu w Woli Rusinowskiej (na działce nr 13/2) oraz Rusinowie (na działce nr 249) o łącznej długości 1,49 kilometra. W sumie, w ramach realizacji inwestycji, zostaną wyremontowane niespełna dwa kilometry dróg na terenie gminy (1,88 km). 

Firma, która złoży najkorzystniejszą ofertę, będzie miała 170 dni od dnia podpisania umowy na zrealizowanie zadania.

Nawierzchnia z kruszywa

Oba zadania będą polegać na przygotowaniu podłoża, usunięciu krzewów i podszycia. Następnie zostanie wykonana warstwa mrozoodporna z mieszanki cementowej, a podłoże zostanie odpowiednio wyprofilowane oraz zagęszczone mechanicznie. 

Zostanie również zrobiona podbudowa z tłucznia kamiennego, z kolei nawierzchnia będzie wykonana z kruszywa łamanego. Korpus drogi zostanie odwodniony poprzez zamontowanie przepustów rurowych. Końcowe prace obejmą wykonanie obustronnych poboczy o szerokości 0,8 m, a także postawienie znaków pionowych (w sumie cztery sztuki).

Do tematu będziemy wracać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy