Reklama

Trwa remont stadionu w Dzikowcu. Sprawdzamy, na jakim etapie są prace i co w jeszcze w planach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Postępują prace przy remoncie stadionu sportowego w Dzikowcu. Sprawdzamy, na jakim są aktualnie etapie i co jeszcze w planach.

Gmina Dzikowiec wyda sporą kwotę na odnowę stadionu i zabudowań wokół obiektu przy ul. Sportowej w Dzikowcu. Robotnicy na płytę boiska weszli początkiem kwietnia. Minęła połowa sierpnia, sprawdzamy zatem, jak postępują aktualnie prace na obiekcie.

Zaawansowane prace

Przedstawiciel dzikowieckiego urzędu, który zajmuje się inwestycjami na terenie gminy, 16 sierpnia poinformował naszą redakcję pisemnie o postępach prac na terenie obiektu. Aktualnie prowadzone są prace związane z przykryciem kolektorem betonowym potoku Olszynka. Trwa również remont pomieszczeń klubowych - układane są płytki i malowane ściany, a także modernizowana jest powierzchnia trybun znajdujących się na obiekcie.

Robotnicy działają równocześnie na płycie boiska. Wykonywany jest jego drenaż, jak również powstaje ogrodzenie zewnętrzne stadionu. Prowadzoną są też prace brukarskie wokół obiektu.

Kolejnymi krokami mają być przykrycie potoku, wykonanie podbudowy i nawierzchni placu utwardzonego, ogrodzenie boiska piłkarskiego, posianie trawy, a także ułożenie kostki brukowej i zagospodarowanie terenu.

Wielomilionowa inwestycja

Przetarg na modernizację infrastruktury sportowej w Dzikowcu wygrała firma "Guźda" Zbigniew Guźda z Kosów, która wyceniła swoją pracę na 3 mln 584 tys. złotych. To o ponad 430 tysięcy złotych więcej, niż planowała początkowo przeznaczyć na tę inwestycję gmina.

Lwia część z tych pieniędzy pochodzi z rządowego dofinansowania Polski Ład. Wyniosło ono ponad 2 mln 800 tys. złotych. Reszta pieniędzy to wkład własny dzikowieckiej gminy. Firma ma 200 dni na wykonanie zadania, licząc od dnia podpisania umowy. Prace powinny zakończyć się więc jeszcze w tym roku. 

Mecze na wyjeździe

Krzysztof Serafin z KS Dzikowiec poinformował w rozmowie z nami, że co najmniej do końca aktualnej rundy wszystkie mecze klubu rozgrywane będą na wyjeździe. Zrezygnowano z meczów na stadionie w Weryni (gm. Kolbuszowa).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy