Reklama

Trwa przebudowa kanalizacji w gminie Majdan Królewski. Pierwsza część inwestycji zakończona. Co w planie na 2023 rok?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Trwa przebudowa kanalizacji w gminie Majdan Królewski. Pierwsza część inwestycji zakończona. Co w planie na 2023 rok? - Zdjęcie główne

Wiemy, jakie prace zostaną zrealizowane w 2023 roku. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Majdańska gmina jest w trakcie budowy i modernizacji wodociągów oraz kanalizacji na swoim terenie. Sprawdzamy, jakie prace już wykonano, a jakie są w planie na 2023 rok.

Na budowę, rozbudowę i modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Majdan Królewski samorząd planował przeznaczyć 8,3 mln zł. 

Wiemy już, że inwestycja nie zamknie się w tej kwocie, a wręcz przeciwnie - będzie dużo wyższa. Całe zamówienie wyniesie 9 mln 162 tys. zł i jest realizowane przez Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych J. Korkosz z Niska.

Połowiczny sukces

Udało nam się ustalić, że od 20 czerwca do 2 grudnia ubiegłego roku wykonano prace na łączną wartość 4,5 miliona złotych. Jakie dokładnie?

Rozbudowano gminne ujęcie wody w Hucie Komorowskiej - powstała studnia głębinowa, a także rozbudowano budynek Stacji Uzdatniania Wody ze zbiornikiem wody pitnej i instalacją OZE (dobudowa budynku magazynowego, instalacje sanitarne).

Zbudowano również sieć wodociągową w Majdanie Królewskim, Krzątce, Komorowie i Rusinowie, sieć kanalizacyjną w Krzątce oraz zmodernizowano przepompownię ścieków.

Zostało sporo pracy

Równie dużo pracy czeka wykonawcę w 2023 roku. W najbliższym czasie w budynku SUW w Hucie Komorowskiej zostaną wykonane roboty instalacyjne i powstanie zbiornik na wodę. 

W planach także budowa sieci wodociągowej w Brzostowej Górze oraz sieci kanalizacyjnej w Rusinowie, Majdanie Królewskim, Komorowie, Hucie Komorowskiej i Brzostowej Górze.

Sama sieć wodno-kanalizacyjna zostanie rozbudowana. Ostatnim zadaniem będzie montaż przepustnic i przebudowa hydrantów na sieci wodociągowej oraz budowa systemu zdalnego odczytu wodomierzy na gminnej sieci połączona z zakupem specjalistycznego pojazdu.

Zaspokoić potrzeby

Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski, zaznacza w rozmowie z nami, że nowa sieć to większe możliwości i spore udogodnienie dla mieszkańców. 

- Inwestycja ze względu na charakter i specyfikę poprawi efekt społeczny, tj. możliwość skanalizowania i zwodociągowania, a zarazem zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych większej ilości mieszkańców naszej gminy, a także zwiększy możliwości ujęcia wody poprzez wybudowanie dodatkowej studni

- podkreśla.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy