reklama
reklama

Trwa protest służb mundurowych w Warszawie [ZDJĘCIA - WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane

Trwa protest służb mundurowych w Warszawie [ZDJĘCIA - WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
7
zdjęć

Przedstawiciele służb mundurowych protestują w Warszawie. | foto Nadesłane

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCISłużby mundurowe 5 listopada protestują w Warszawie, domagając się wyższych wynagrodzeń i lepszych warunków pracy. Pod budynkiem Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” zgromadzili się policjanci, strażacy, strażnicy graniczni i funkcjonariusze służby więziennej.
reklama

Warszawa, wtorkowe przedpołudnie. Pod budynkiem Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” przy ul. Limanowskiego 23 zebrały się setki funkcjonariuszy służb mundurowych. Policjanci, strażacy, strażnicy graniczni oraz funkcjonariusze służby więziennej protestują, domagając się podwyżek i poprawy warunków pracy.


Protest w Warszawie trwa. Fot. Nadesłane.

Powiewające na wietrze flagi NSZZ "Solidarność", zapalane race i głośne trąby tworzą atmosferę determinacji i zjednoczenia. Wśród obecnych na proteście są również kolbuszowscy strażacy, którzy wspierają ogólnopolskie postulaty. Tak protestują funkcjonariusze:

reklama

Coraz większą popularność zyskuje również akcja protestacyjna wśród policjantów, którzy masowo idą na zwolnienia lekarskie. Z informacji Radia ZET wynika, że ponad 10 tysięcy policjantów w Polsce jest obecnie na L4, a według Jacka Łukasika, przewodniczącego Komitetu Protestacyjnego Policyjnej Solidarności, ta liczba może wkrótce wzrosnąć do nawet 20 tysięcy. Absencja dotyczy szczególnie województw małopolskiego i śląskiego, a jej rzeczywista skala jest trudna do oszacowania, ponieważ Komenda Główna Policji nie ujawnia szczegółowych danych.

KGP stara się zachować ciągłość służby, jednak absencje funkcjonariuszy stają się coraz bardziej odczuwalne, zwłaszcza w obliczu braków kadrowych, które sięgają nawet 14 tysięcy wakatów. Pomimo prób zatrzymania pracowników przez dodatki i stażowe zachęty, wielu policjantów rezygnuje, wskazując na trudne warunki pracy i brak perspektyw. Jak mówi Jacek Łukasik, „policjantom przelała się czara goryczy” - odchodzą, bo czują, że ich wysiłek nie jest doceniany.

reklama

Protesty służb mundurowych w Warszawie to kolejny etap walki o godne warunki pracy i pensje, które, jak podkreślają funkcjonariusze, powinny odzwierciedlać ryzyko i odpowiedzialność ich codziennej pracy. Czy rząd spełni ich postulaty?

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama