Reklama

Trwa budowa mijanki na jednotorowej linii kolejowej w Majdanie Królewskim. Na jakim etapie są prace?

Opublikowano: pt, 3 maj 2019 14:30
Autor:

Trwa budowa mijanki na jednotorowej linii kolejowej w Majdanie Królewskim. Na jakim etapie są prace? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Majdanie Królewskim na jednotorowej linii kolejowej Ocice – Rzeszów powstaje mijanka. Oznacza to, że na kilometrowym odcinku będą niebawem działać dwa tory, dzięki którym podróże pociągiem będą trwały krócej.

Budowa mijanki w Majdanie Królewskim ruszyła 11 marca. - Obecnie trwają prace w różnych branżach, między innymi torowej, energetycznej (oświetlenia mijanki), sterowania ruchem kolejowym - informuje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Jak dodaje przedstawicielka PKP, budowany jest drugi tor wraz z czterema rozjazdami. - Powstaje jednocześnie druga krawędź peronu wraz z dojściem do peronu. Docelowo będzie nowy peron wyspowy, który zapewni sprawniejszą obsługę pociągów na dwóch torach - wyjaśnia Szalacha.

Trwa także zabudowa małej architektury. - W zakresie robót jest również przebudowa dwóch przepustów oraz urządzeń samoczynnej sygnalizacji przejazdowej na dwóch skrzyżowaniach drogi z torami - przyznaje nasza rozmówczyni. Jak dodaje, dzięki tej przebudowie zwiększy się poziom bezpieczeństwa dla użytkowników ruchu kolejowego i drogowego.

Zmiany w komunikacji

 Prowadzone prace wymagały zmian w kursowaniu pociągów. Nowe godziny realizowanych połączeń zostały uwzględnione w rozkładzie jazdy. Na okres od 11 marca do 10 maja br. Przewozy Regionalne uruchomiły komunikację zastępczą na odc. Kolbuszowa – Tarnobrzeg. Pociąg IC relacji Rzeszów - Hrubieszów kursuje natomiast droga okrężną (linią 68),  przez Leżajsk - Nową Sarzynę.

 

Koniec prac

Otwarcie toru i wznowienie ruchu pociągów zgodnie z rozkładem jazdy nastąpi 10 maja br. Zakończenie wszystkich prac, związanych z mijanką, planowane jest do końca czerwca 2019 r.

Zadanie inwestycyjne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. jest warte  16,5 mln zł netto. Obejmuje ono zaprojektowanie i wykonanie robót dla budowy mijanki w Majdanie Królewskim w ramach projektu: "Prace na linii kolejowej nr 71 Ocice - Rzeszów". Wykonawcą mijanki jest Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej Sp. z o.o.

Elektryfikacja

 Ważnym przedsięwzięciem PLK na trasie nr 71 Ocice – Rzeszów jest elektryfikacja. - Oznacza lepsze podróże i możliwości uruchomienia dogodniejszych połączeń między Rzeszowem a Warszawą przez Sandomierz – Skarżysko-Kamienną i Radom oraz przez Tarnobrzeg – Stalową Wolę i Lublin. Elektryfikację zaplanowano na lata 2019 -2021 - wyjaśnia Dorota Szalacha.

 Podczas prac przewidywana jest komunikacja zastępcza. Jej wprowadzenie będzie podane z wyprzedzeniem. Obecnie trwa przebudowa i zabezpieczenie sieci elektroenergetycznych i teletechnicznych, kolidujących z inwestycją. Przygotowywana jest dokumentacja na budowę podstacji zasilania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -0

    Huciur

    Mijanka jest usytuowana w miejscowości Huta Komorowska , radził bym prześledzenie map , skąd nazwa Majdan Król. nikt tego nie wie , może MK nie chce mieć mniej peronów od Huty , bo w HK jest ich dwa ....

  • 3 lata temu | ocena +2 / -2

    Anon2281

    Jakim majdanie? To tylko nazwa stacji a peron i reszta znajdują się w hucie<br class="text-left" style="text-align: left;" />Śmiech na sali jak piszą majdan