Reklama

Ranking najlepszych szkół w regionie. Na którym miejscu Kolbuszowa i Werynia?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty. Sprawdzamy, które szkoły średnie z powiatu kolbuszowskiego są najlepiej oceniane przez specjalistów.


- Od wielu lat powtarzamy, że Ranking Liceów i Techników Perspektywy to profesjonalnie uporządkowana informacja. Robimy go przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą. Warto dokonywać takich wyborów na podstawie sprawdzonych, obiektywnych informacji - mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych.

Najlepsze liceum i technikum na Podkarpaciu

Sprawdzamy zatem, jak wygląda ranking liceów i techników na Podkarpaciu.  Na pewno ogromne powody do radości mają uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół numer 2 Dębicy. Szesnaste miejsce w skali całego kraju to ogromny sukces. Jest to najwyższe miejsce tej placówki w historii tego rankingu. Podium uzupełniają: Technikum numer 6 (ZSE) w Rzeszowie oraz Technikum numer 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle. Poza "top 3" wypadło Technikum numer 6 z Jarosławia, które wygrało w 2021 roku.

Wśród liceów na Podkarpaciu LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie wciąż jest najlepsze. Zmiany za plecami rzeszowskiej szkoły, bo na drugim miejscu (awans o jedną pozycję) zalicza I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Zarówno LO Sióstr Prezentek, jak i "Hetman" są w najlepszej 50-tce szkół w Polsce. Na trzecim miejscu w rankingu wojewódzkim mamy I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

Wyniki szkół z powiatu kolbuszowskiego

Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej znalazło się na wysokim 25. miejscu rankingu „Perspektywy 2022” spośród wszystkich tego typu szkół na Podkarpaciu. Rok temu zajmowało 33. miejsce w województwie. 

Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni znalazło się na 20. miejscu wśród najlepszych techników na Podkarpaciu (rok temu miejsce 28.)

- Technikum w Weryni uzyskało tę pozycję dzięki pracy uczniów i zaangażowaniu nauczycieli. Wspólna i rzetelna praca daje efekty w postaci dobrych wyników na egzaminach zawodowych i maturalnych. Szkoła prowadzi kształcenie nowoczesnymi metodami w oparciu o europejskie standardy jakości kształcenia. Współpracuje ze szkołami i pracodawcami krajów Unii Europejskiej, w których nasi uczniowie od wielu lat uczestniczą w praktykach zawodowych - piszą przedstawiciele szkoły w Weryni.

Z kolei technikum z Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. z Kolbuszowej uplasowało się na 35. pozycji (wcześniej 51. miejsce w województwie).

Jak powstał ranking?

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Z kolei licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. 

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy