Reklama

Tradycja kontra moda na cmentarzu

Opublikowano:
Autor:

Tradycja kontra moda na cmentarzu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 1 listopada - w tym dniu w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich zmarłych oraz odwiedzamy ich groby. Zgodnie z tradycją oprócz modlitwy za ich dusze, jako wyraz pamięci przystrajamy miejsca ich wiecznego spoczynku. Każda sfera życia ludzkiego podlega nieustannym zmianom i modzie. Nie inaczej jest również w tym wypadku.

Już we wrześniu w supermarketach, a przez cały październik również w mniejszych sklepikach i kwiaciarniach kupujący mogą wybierać spośród dużej liczby zniczy i kwiatów. Najbardziej popularny jest tradycyjny znicz szklany lub plastikowy z wkładem z wosku. Z roku na rok asortyment jest coraz bogatszy. Dostępne znicze mają przeróżne kształty, wielkości i kolory.

Solary na nagrobkach
Tradycyjne lampki cieszą się bardzo dużym powodzeniem i z pewnością jeszcze przez wiele lat będą znajdywały nabywców. Jednak w ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują znicze elektryczne. Takie rozwiązanie jest alternatywą dla tych, którzy ze względu na odległość nie mogą tak często odwiedzać grobów swoich bliskich. Znicz zasilany baterią świeci kilka tygodni, a ten z czujnikiem zmierzchowym, czyli taki, który zapala się dopiero kiedy zapada zmrok, nawet do czterech miesięcy. Kolejną nowością jest znicz solarny, który przetwarza światło słoneczne na energię elektryczną, działa on do kilku lat i jest odporny na warunki atmosferyczne.

Więcej w 43 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE