Reklama

TOP 11 motocykli, quadów i innych na sprzedaż w Kolbuszowej i okolicach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W serwisie olx.pl nie brakuje ofert sprzedaży dotyczącej motocykli, czy quadów. Sprawdzamy, ile kosztują w Kolbuszowej i okolicach.

Sezon na motocykle i jednoślady został zakończony. Mimo to fani dwóch kółek często poszukują korzystnych ofert i chcą kupić wymarzony motocykl czy quad. 

Na stronie internetowej olx.pl nie brakuje tego typu ofert. Ile trzeba zapłacić za taką "zabawkę"? Sprawdzamy ceny wybranych motocykli i quadów. 

W swoim raporcie informuje Komenda Główna Policji, w 2021 r. wydarzyło się 2050 wypadków z udziałem motocykli. Śmierć poniosło w nich 207 kierujących i 8 pasażerów, zaś 1706 kierujących i 178 pasażerów zostało rannych.

Motocykliści uczestniczyli w wypadkach najczęściej w okresie od czerwca do sierpnia. Najwięcej wypadków wydarzyło się w czerwcu - 405 i w lipcu - 367. Najwięcej osób zginęło w sierpniu - 43.

Wypadki motocyklowe w 2021 roku najczęściej zdarzały się w weekendy, a szczególnie w niedziele.

Inni użytkownicy dróg, szczególnie kierujący samochodami osobowymi, przyczynili się do nieco ponad połowy wypadków – 50,9%. Statystyka ta obala mit, jakoby większość zdarzeń z udziałem motocykli powodowana była przez kierujących innymi pojazdami. Najczęstszą przyczyną takich wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Najczęstszymi przyczynami wypadków spowodowanych przez motocyklistów było:

  1. niedostosowanie prędkości do warunków 490 wypadków,
  2. nieprawidłowe wyprzedzanie 114 wypadków,
  3. niezachowanie bezpiecznej odległości 87 wypadków,
  4. nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu 43 wypadki.
Największe zagrożenie na drogach powodują kierowcy w wieku 25-39 lat. Spowodowali oni 374 wypadki, w których 64 osoby poniosły śmierć, a 351 osób zostało rannych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy