Reklama

TOP 10 największych mitów o KORONAWIRUSIE

Opublikowano: sob, 14 mar 2020 17:04
Autor:

TOP 10 największych mitów o KORONAWIRUSIE - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pandemia koronawirusa wywołuje sporą panikę wśród ludzi, a chaos informacyjny i rosnące fake newsy nie pomagają w tej sytuacji. Wokół wirusa narosło mnóstwo mitów i półprawd. Postanowiliśmy zebrać 10 z nich i rozłożyć je na czynniki pierwsze, abyś mógł lepiej zrozumieć czym tak naprawdę jest koronawirus.

1. Chorują tylko starsiNIEPRAWDA. Koronawirus z Wuhan tak samo jak i inne koronawirusy jest w stanie zarażać osoby w każdym wieku. W Chinach odnotowano kilkaset przypadków zakażenia SARS-CoV-2 wśród dzieci. Młodsze osoby przechodzą chorobę na ogół łagodniej, czasem bezobjawowo. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się jednak przede wszystkim seniorzy, ludzie cierpiący na choroby przewlekłe takie jak cukrzyca czy zmagające się z innymi schorzeniami.

 

2. Zwierzęta domowe przenoszą koronawirusa

NIEPRAWDA. Na chwilę obecną nie ma wystarczających i mocnych dowodów na to, aby stwierdzić(...)
  CZYTAJ WIĘCEJ >>  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE