Reklama

Tomasz Buczek: Wstyd mi, że mamy takich radnych. Na co radna z Kolbuszowej Dolne odpowiedziała: Pan jest tylko awanturnikiem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Tomasz Buczek: Wstyd mi, że mamy takich radnych. Na co radna z Kolbuszowej Dolne odpowiedziała: Pan jest tylko awanturnikiem - Zdjęcie główne

Tomasz Buczek z Kolbuszowej Górnej karci samorządowców za pomysł podwyżki diet. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tomasz Buczek z Kolbuszowej Górnej przyszedł na obrady radnych i głośno powiedział, że mieszkańcy nie wyrażają zgody na podwyżkę diet. Zarzucił samorządowcom, że dbają tylko o swój interes.

Kilku radny Rady Miejskiej w Kolbuszowej spotkało się podczas komisji, aby między innymi przedyskutować temat podwyżek. Podczas obrady padły trzy propozycje nowych stawek diet. O tym pisaliśmy tutaj: 

- Na podwyżki dla samorządu są pieniądze, ale żeby domknąć budżet miasta i gminy Kolbuszowa każdy z nas musi zapłacić więcej w podatkach. Dodatkowo na potencjalne podwyżki diet radnych dalej my się musimy zrzucić. Praca w samorządzie to funkcja społeczna 

- mówi nasz Czytelnik. 

Na komisji mandatowo-samorządowo-regulaminowej zjawił się Tomasz Buczek z Kolbuszowej Górnej. Jako mieszkaniec gminy wyraził on swoją opinię na temat planowanych podwyżek w samorządzie. Tym razem nie czekał na udzielenie głosu przez przewodniczącego obrad. 

 

Dyskusja nad podwyżkami diet

- W projekcie uchwały wpiszemy wypracowane kwoty, które by nas satysfakcjonowały, czy mogłyby być przyjęte przez radę miejską - rozpoczął spotkanie Julian Dragan, przewodniczący komisji regulaminowej. Wszystkiemu przysłuchiwał się Tomasz Buczek. Mieszkaniec Kolbuszowej Górnej zabierając głos, zaznaczył, że w swojej wypowiedzi przedstawia głos mieszkańców. 


- W sprawach różnych sobie pan pogada - wtrącił się Julian Dragan. Radny chciał zachować porządek obrad i dyskusje przełożyć na koniec komisji. Jednak mieszkaniec Kolbuszowej Górnej się na to nie zgodził i nie pozwolił sobie odebrać głosu, jak miało to miejsce wcześniej na obradach Rady Miejskiej w Kolbuszowej. 


- Pan nie musi mi udzielać głosu i mimo to pozwolę sobie poruszyć jedną bardzo ważną kwestię nad którą państwo dyskutujecie. Na końcu uchwały jest zapis: wchodzi w życie z dniem podjęcia. Myślę, że uczciwie wobec mieszkańców tematem diet zająć się od następnej kadencji


- mówił lokalny działacz. Tomasz Buczek nie krył oburzenia faktem, że radni Rady Miejskiej w Kolbuszowej zajęli się podwyżkami diet, ale o mieszkańcach zapomnieli. 


- Nie podjęliście tematu podatków od środków transportu, od nieruchomości czy podatku rolnego. Tym się państwo nie zajmujecie, ale zajmujecie się swoimi pieniążkami

- podkreślał Tomasz Buczek. - Rozgrywacie swoje prywatne wojenki. Radna Grażyna Halat nie była za takim tonem wypowiedzi mieszkańca gminy Kolbuszowa. - Sądzę, że pan jest tylko awanturnikiem - zaznaczyła członkini rady miejskiej, a zarazem sołtys Kolbuszowej Dolnej. 

Stanąć za mieszkańcami

Tomasz Buczek nie był dłużny radny z Kolbuszowej Dolnej i odpowiedział: 

- Może mieć pani takie zdanie, ale awanturuje się w interesie mieszkańców. Przegłosowaliście temat podatków i zrobiliście to umiejętnie

- zaznaczył. Mieszkaniec Kolbuszowej Górnej miał na myśli, że w trakcie głosowania nad podwyżkami dla miasta i gminy Kolbuszowa kilku radnych się wstrzymało, część nie brała udziału w głosowaniu i takim sposobem została podjęta uchwała.

- Wstyd mi, że Kolbuszowa ma takich radnych, wstyd mi, że nie dbacie o interesy mieszkańców

- kontynuował Tomasz Buczek.

Zadbać o interes podatników

- Niech pan hamuje, chce pan zrobić swoją furorę to troszkę delikatniej - stanął w obronie samorządowców radny Bronisław Wiktor. 
Tomasz Buczek podkreślił, że radni powinni stanąć za mieszkańcami, za swoimi wyborcami. Nadmienił także, że gdyby poczekał na możliwość wypowiedzi w sprawach różnych, czyli w ostatnim punkcie porządku komisji, to byłoby to już po ustaleniu przez radnych nowych stawek i opinia Tomasz Buczka nic by już nie wniosła. 


- Powiedziałem państwu to, co miałem do powiedzenia. W interesie mieszkańców jest to, żebyście zadbali wpierw o niskie podatki, żebyście ich nie podnosili, a tymczasem dbacie państwo tylko o swoje diety

- po tych słowach Tomasz Buczek wyszedł, a radni wrócili do dyskusji. Przypomnijmy, że radni przed przystąpieniem do wykonania mandatu składają ślubowanie:


„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki
radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy
i jej mieszkańców”

Ślubowanie odbywa się w taki sposób, że po odczytaniu tekstu ślubowania kolejno wywołani radni powstają i wypowiadają wyraz „ślubuję”. Do złożenia ślubowania radny może dodać zdanie „Tak mi dopomóż Bóg”.

Podwyżki diet nie są jeszcze zatwierdzone. Cały czas toczy się dyskusja nad możliwymi stawkami dla samorządowców. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy