Tomasz Buczek, mieszkaniec gminy Kolbuszowa, ma 38 lat, jest przedsiębiorcą i wieloletnim działaczem organizacji narodowych i katolickich na Podkarpaciu.
Ponad 50 tysięcy głosów
W wyborach do europarlamentu Tomasz Buczek osiągnął bardzo dobry wynik. Zagłosowało na niego 51 754 mieszkańców Podkarpacia.Największe poparcie zdobył w powiecie kolbuszowskim. Tutaj zagłosowało na niego 4439 mieszkańców, czyli 24,53 proc. wszystkich głosów. Najmniejsze poparcie uzyskał z kolei w Przemyślu - 4,81 proc.
- Uzyskałem mandat posła do Parlamentu Europejskiego. Ten sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania i tytanicznej pracy wielu osób, od działaczy i sympatyków pomagających w kampanii po kandydatów na naszych listach
- komentował wynik Tomasz Buczek.
Komentarz Tomasza Buczka po posiedzeniu
Tomasz Buczek, europoseł rozpoczął swoją pracę na stanowisku europarlamentarzysty. We wtorek, 16 lipca odbyło się pierwsze posiedzenie PE. Jak ich przebieg komentuje mieszkaniec Kolbuszowej Górnej?
- Trwa drugi dzień pierwszego posiedzenia PE w Strasburgu. Właśnie odbyła się debata nad zaproponowanym projektem rezolucji w sprawie potrzeby stałego wspierania Ukrainy przez Unię Europejską, pod którym podpisali się posłowie grup: EPP, S&D, ECR, Renew, Verts/ALE
- informuje w środę, 17 lipca Buczek i dodaje:
- Wczoraj zaś cały dzień spędziliśmy nad wyborem przewodniczącego PE i 14 jego zastępców, których wybieraliśmy w trzech kolejnych głosowaniach.
Przewodniczącym PE miażdżącą przewagą głosów wybrana została Roberta Metsola, która zwyciężyła z komunistką Irenę Monterów. Wybór zastępców przewodniczących odbył się aż w dwóch turach głosowań. Wszystkie tego dnia głosowania odbywały się metodą tradycyjną. Skreślaliśmy kandydatów na kartach papieru i w kopertach wrzucaliśmy do urn a powołana komisja skrutacyjna zliczała głosy co spowodowało to iż cały dzień spędziliśmy na czymś co drogą elektroniczną można było załatwić w maksymalnie jedną godzinę. Pracę się tu jak widać szanuje
- relacjonuje europoseł.
Nadmienił on także, że w środę, 17 lipca eurodeputowani przegłosowali kwestorów, czyli stanowisko prestiżowe związane z nadzorowaniem codziennego funkcjonowaniem posłów w siedzibach parlamentu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.