Reklama

Tomasz B. z Cmolasu pod obserwacją psychiatrów

Opublikowano:
Autor:

Tomasz B. z Cmolasu pod obserwacją psychiatrów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Młody mężczyzna jest podejrzany o bestialskie zamordowanie 65-latka.

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego przebywa aktualnie w szpitalu psychiatrycznym. - Dopiero po tej obserwacji zobaczymy, czy on jest poczytalny, czy nie. Lekarze psychiatrzy wydadzą opinię - mówi Mirosławem Michno, zastępcą prokuratora rejonowego w Dębicy. Od opinii lekarzy zależy, jakie będą jego dalsze losy. Jeżeli psychiatrzy uznają Tomasza B. za poczytalnego, grozi mu kara dożywocia. 

Jeżeli jednak uzna się go za niepoczytalnego, zostanie on poddany leczeniu w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. - Okres leczenia jest nieprzewidywalny. Co sześć miesięcy sprawdza się stan zdrowia takiej osoby - mówi prokurator Michno. 

Morderstwo w Dębicy 

Przypomnijmy, że Tomasz B. jest podejrzany o dokonanie morderstwa w Dębicy. Został on zatrzymany 25 sierpnia przy zmasakrowanych zwłokach 65-latka. Narzędziem zbrodni była metalowa rurka służąca do przywiązywania wypasanych krów. To nią zadano śmiertelne ciosy.

Zatrzymany 29-letni Tomasz B. na ciele posiadał liczne zadrapania i siniaki, a od pasa w dół schlapany był krwią z rozbryzgu. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.  

Ze szpitala do szpitala

Śledczy ustalili również, że dwa dni przez zabójstwem Tomasz B. przebywał w dębickim parku, gdzie miał zaczepiać bawiące się tam dzieci. Był pod wpływem marihuany. Zatrzymany przez policjantów został przewieziony do szpitala w Straszęcinie, gdzie nie został przyjęty i skierowany do przeprowadzenia badań na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Powiatowego w Dębicy. Następnie Tomasz B. został ponownie przewieziony do szpitala w Straszęcinie. 

 Pomimo stwierdzenia u niego podejrzenia psychozy, ponownie nie został przyjęty i jeszcze raz został przewieziony na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Powiatowego w Dębicy na badanie tomografii głowy. Mieszkaniec Cmolasu, przez nikogo niepilnowany, wyszedł z lecznicy. 

Odrębne postępowanie 

Jak doszło do tego, że podejrzany niknął niezauważony? Jak nadmienia prokurator Michno na chwilę obecną toczy się postępowanie co do tego wątku.

- Zarzutów odnośnie tej sprawy nie było, odnośnie niedopełnień obowiązków czy innych niedopatrzeń. Na razie wszystko jest w toku - podkreśla nasz rozmówca. 

Prokurator dodaje, że prokuratura może prowadzić odrębne postępowanie odnośnie tej sprawy. Przedstawiciel dębickiej prokuratury podkreśla jednak, że jest za wcześnie na mówienie o tej części śledztwa. 

CZYTAJ TEŻ: Tomasz B. podejrzany o zabójstwo. Dwa dni przed zbrodnią był w rękach policji
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE