Reklama

To ludzkie szczątki

Opublikowano: pon, 21 lis 2016 05:02
Autor:

To ludzkie szczątki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To już pewne. Czaszka znaleziona w drugiej połowie lipca w lesie obok drogi krajowej nr 9 w Widełce należała do człowieka. Prokuratura w Kolbuszowej planuje kolejne badanie szczątków.

Przypomnijmy. Na makabryczne znalezisko natrafili pracownicy, porządkujący las obok drogi  krajowej nr 9 w Widełce, w drugiej połowie lipca. Robotnicy o swoim odkryciu niezwłocznie powiadomili policjantów z kolbuszowskiej jednostki. We wskazane przez nich miejsce udał się także prokurator. – Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności  czaszka została zabezpieczona i przesłana do dalszych badań – poinformowała nas w połowie sierpnia Jolanta Skubisz – Tęcza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Mężczyzna po trzydziestce
Czaszka trafiła do Krakowa, gdzie została dokładnie zbadana przez biegłych z Akademii Medycznej. Po kilku tygodniach kolbuszowska prokuratura otrzymała wyniki ekspertyzy. - Biegli ustalili, że  prawdopodobnie jest to czaszka mężczyzny, w wieku, też prawdopodobnie, 35 lat – powiedział nam Tomasz Chudzik z Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej i dodał: - Na podstawie stanu zachowania kości można stwierdzić, że od zgonu upłynął czas mierzony w dziesiątkach lat. Może więc to być czaszka z czasów II wojny światowej, a nawet sprzed tego okresu.

Więcej w 46 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.