Tiki-Taka nie zwalnia tempa

Tiki-Taka nie zwalnia tempa - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIBiegacze kolbuszowskiej Tiki-Taki mają za sobą kolejne udane starty. Podopieczni Bogdana Karkuta reklamowali nasz region m.in. w Krakowie.

22 kwietnia nasi biegacze pokazali się w Rzeszowie, gdzie odbył się IX Bieg Wielkanocny na dystansie 5 km. Towarzyszyły mu biegi młodzieżowe. Tiki -Taka zdominowała te zawody. - Triumfowaliśmy we wszystkich kategoriach biegów młodzieżowych – opisuje Karkut. Wygrywały: Roksana Gul w rywalizacji szkół podstawowych oraz Monika Węgrzyn w gimnazjach. Wśród chłopców zwyciężyli Wiktor Zięba i Adrian Gul. - Zarówno Adrian Gul jak i Monika wystartowali też w biegu głównym na 5 km i zwyciężyli w kategoriach juniorów – wspomina Karkut. W rywalizacji szkół gimnazjalnych zwyciężyło wśród dziewcząt gimnazjum w Widełce oraz gimnazjum z Cmolasu wśród chłopców.

W Kolbuszowej się biega
W ostatni weekend kwietnia 30-osobowa ekipa z Kolbuszowej udała się do Krakowa, aby wystartować w zawodach Cracovia Maraton. Dzieci pobiegły na dystansie 420 metrów (Bonarka Miniminimaraton) na stadionie Wisły Kraków, zaś młodzież od 13 lat na dystansie 4 200 metrów (pętla wokół Krakowskich Błoni). - W biegu dzieci drugie miejsce zajęła Wiktoria Wojciechowska z Komorowa, tuż za nią na trzecim miejscu finiszowała Amelia Chudzik z Woli Raniżowskiej – wspominał Karkut. W pierwszej "10" uplasowały się również Nina Karkut i Nina Sudoła z Komorowa. Powalczyło około 150 dzieci. Także nasza młodzież święciła triumfy na dystansie 4 200 m. Świetnie spisał się Adrian Gul. Był czwarty w kategorii otwartej mężczyzn i pierwszy wśród juniorów. Drugi w tej kategorii był Paweł Sawuła. Pierwsza wśród juniorek była Karolina Czachor, a druga Wiktoria Wrońska. W kategorii młodziczek drugie miejsce zajęła Regina Gul. - Spiker zawodów po takiej serii dekoracji Kolbuszowian stwierdził, że "w Kolbuszowej chyba wszyscy biegają" – wspomina z uśmiechem Karkut.