Reklama

Tereny inwestycyjne w powiecie

Opublikowano:
Autor:

Tereny inwestycyjne w powiecie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Oprócz terenów uzbrojonych znajdujących się w Kolbuszowej włączonych do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro – Park Mielec znajdują się również tereny inwestycyjne, będące własnością Powiatu Kolbuszowskiego. Aktualnie tereny te zostały uzbrojone i przygotowywane dla przyszłych inwestorów.

Prace przy uzbrajaniu terenów inwestycyjnych rozpoczęły się w 2015 roku. W sumie, w ramach tego zadania, uzbrojonych zostało 7,39 hektarów terenów inwestycyjnych stanowiących własność Powiatu Kolbuszowskiego z przeznaczeniem dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Realizacja inwestycji możliwa była dzięki dofinansowaniu pochodzącemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013, realizowanemu w ramach Indykatywnego wykazu indywidulanych projektów kluczowych, wsparciu finansowemu gminy Kolbuszowa oraz środkom własnym Powiatu Kolbuszowskiego. Dofinansowanie z RPO WP na lata 2007 – 2013 wyniosło 85 procent.

Zakres zadań
Prace, jakie zostały wykonane na terenach inwestycyjnych, polegały m.in. na: dalszej budowie ulicy Żytniej, ulicy Leśnej, wykonaniu: sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz budowie oświetlania i hydroforowni strefowej.
Powierzchnia terenów inwestycyjnych ostatecznie podzielona została na 7 odrębnych działek z czego dwie przeznaczone zostały na wykonanie dróg dojazdowych do terenów, a pięć przeznaczono dla potencjalnych inwestorów. Trzy działki inwestycyjne już w 2016 r. zostały przez Powiat w drodze przetargu zbyte na rzecz inwestorów. Dwie ostanie działki inwestycyjne zostały sprzedane w miesiącu lipcu br. również w drodze przetargu. Tym samym wszystkie działki umiejscowione na terenach inwestycyjnych stanowiących własność Powiatu znalazły swoich nabywców. Są nimi przedsiębiorcy z terenu Powiatu.

Aktywność gospodarcza
Uzbrojenie przy kolbuszowskiej podstrefie SEE ma przede wszystkim wpłynąć na rozwój przedsiębiorczości i zwiększenie aktywności gospodarczej w powiecie kolbuszowskim. Ma również zachęcić przedsiębiorców do rozwijania swojej działalności w naszym regionie oraz tworzenia nowych miejsc pracy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE