Reklama

Ten chodnik połączy wsie. Nowa inwestycja gminy Majdan Królewski

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixaba.com

Ten chodnik połączy wsie. Nowa inwestycja gminy Majdan Królewski - Zdjęcie główne

Nowy trakt dla pieszych o nawierzchni asfaltowej będzie miał 430 metrów długości | foto Pixaba.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W ciągu drogi krajowej numer 9 w Komorowie powstanie chodnik i oświetlenie. Ma to być kontynuacja istniejącego traktu dla pieszych.

Mowa o odcinku DK9 Radom - Rzeszów na wysokości Komorowa. To tam, po lewej stronie, ma zostać dobudowana dalsza część chodnika. Zainteresowani mają czas do 22 sierpnia na złożenie ofert.

Nowy trakt dla pieszych o nawierzchni asfaltowej będzie miał 430 metrów długości. Zakres prac ma obejmować karczowanie istniejących pni, formowanie i zagęszczenie nasypów, ułożenie podbudowy z kruszyw łamanych oraz położenie nawierzchni betonu asfaltowego. Przy trakcie zostaną również zamontowane oświetlenie. W sumie będzie to 10 lamp.

- To inwestycja, która połączy istniejący szlak pieszo rowerowy do granicy z Hadykówką - powiedział w rozmowie z Korso Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski. Ma ona zostać w całości sfinansowana z budżetu gminy. Włodarz dodał na koniec, że inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Firma, która wygra przetarg, będzie miała 80 dni od dnia podpisania umowy na wykonanie chodnika. - Prace rozpoczną się dopiero po wyłonieniu wykonawców i podpisaniu umowy - przekazał wójt Wilk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy