Reklama

Temat obwodnic Kolbuszowej i Nowej Dęby budzi obawy mieszkańców gminy Cmolas. Wójt mówi o przebudowie centrum wsi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UG Cmolas

Temat obwodnic Kolbuszowej i Nowej Dęby budzi obawy mieszkańców gminy Cmolas. Wójt mówi o przebudowie centrum wsi - Zdjęcie główne

O obwodnicę Kolbuszowej i Nowej Dęby oraz problemy z nią związane dopytywał Andrzej Zagroba, radny z Cmolasu. | foto UG Cmolas

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Temat obwodnic Kolbuszowej i Nowej Dęby niezmiennie budzi obawy mieszkańców gminy Cmolas. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

Sprawę poruszył na ostatniej sesji Rady Gminy w Cmolasie (29 grudnia) Andrzej Zagroba, samorządowiec z Cmolasu, przy okazji omawianej strategii rozwoju gminy na lata 2022- 2030.  

Pomiędzy obwodnicami

Samorządowiec po raz kolejny przypomniał, że gmina Cmolas zostanie zderzona pomiędzy dwoma obwodnicami - Kolbuszowej, która zakończy się w Cmolasie i Nowej Dęby, która złączy się z drogą krajową nr 9 najprawdopodobniej w Komorowie. 

- Nie udało się zrewitalizować centrum Cmolasu, ale mam nadzieję, że zrobimy wszystko, żeby pozyskać maksymalnie dużo środków i wsparcia, żeby to centrum Cmolasu zostało jakoś zaopiekowane

- mówił radny, mając na myśli przebudowę skrzyżowań oraz poprawę bezpieczeństwa zarówno w Cmolasie, jak i w Hadykówce.

Program rewitalizacji

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, podkreślił, że obwodnica Cmolasu to zadanie wszystkich - radnych gminnych, powiatowych oraz urzędu.

- Wszelkimi dostępnymi sposobami musimy być w temacie, żebyśmy temat obwodnicy czy też bezpiecznego ruchu przez Cmolas i Hadykówkę załatwili

- podkreślił szef cmolaskiej gminy. 

Dodał on także, że w niedalekiej przyszłości radni powinni zająć się tematem i podjąć uchwałę dotyczącą przygotowania programu rewitalizacji centrum Cmolasu. Wójt Galek zauważył, że będzie to bardzo wymagający dokument, jeżeli gmina chce pozyskać dofinansowanie na przebudowę skrzyżowań, wykonanie zjazdów czy poszerzenie drogi. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy