Reklama

Tegoroczne wojewódzkie zawody OSP odbędą się w Kolbuszowej? Jest odpowiedź Ryszarda Skowrona, prezesa ZOSP RP

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: K. Ząbczyk

Tegoroczne wojewódzkie zawody OSP odbędą się w Kolbuszowej? Jest odpowiedź Ryszarda Skowrona, prezesa ZOSP RP - Zdjęcie główne

Czy na stadion w Kolbuszowej zjadą najlepsze OSP w całego Podkarpacia? | foto K. Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze odbędą się na stadionie w mieście nad Nilem. - Takie są plany - mówi Ryszard Skowron, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kolbuszowej.

Zwycięzcy powiatowych zawodów pożarniczych, czyli druhowie OSP Hadykówka, zmierzą się tego roku w zmaganiach wojewódzkich. Wszystko wskazuje na to, że strażacy o miano najlepszej OSP na Podkarpaciu będą walczyć na stadionie w Kolbuszowej.

Co na temat zawodów wojewódzkich w mieście nad Nilem mówi Ryszard Skowron, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kolbuszowej? Ten w rozmowie z nami przyznał, że "takie są plany". Miałyby się one odbyć w sobotę, 10 czerwca.

Udało nam się ustalić, że na razie nie ma zgody burmistrza Jana Zuby na stadion w Kolbuszowej, ale rozmowy trwają. W najbliższym czasie ma przyjechać do naszego powiatu prezes wojewódzki OSP i z nim będą uzgadniane szczegóły.

Najbardziej prawdopodobnym miejscem, gdzie miałyby odbyć się zawody, jest właśnie stadion przy ul. Wolskiej. Od Ryszarda Skowrona usłyszeliśmy, że w Weryni została zlikwidowana bieżnia, w Dzikowcu nie ma jej w ogóle, w Niwiskach z kolei jest ładny obiekt, ale brak zaplecza, natomiast w Raniżowie planowany jest remont obiektu. Zostaje więc miasto nad Nilem.

Prezes ZOSP RP w Kolbuszowej przyznał, że oprócz drużyn męskich, na zawodach wystąpią najlepsze Kobiece Drużyny Pożarnicze z województwa. Skowron nie wyklucza, że oprócz druhów z Hadykówki, wystartuje jeszcze inna OSP z naszego powiatu jako gospodarz zawodów. Na razie nie usłyszeliśmy jednak żadnych konkretów.

Warto dodać, że zawody wojewódzkie odbędą się pierwszy raz po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19. Z kolei zmagania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na szczeblu wojewódzkim wstępnie zaplanowano na 24 czerwca w Sanoku.

Przypomnijmy, że zawody powiatowe odbyły się 18 września 2022 roku w Niwiskach. Pierwsze miejsce w grupie A (mężczyźni) wywalczyli ochotnicy z Hadykówki (103,38 pkt), natomiast w grupie C (kobiety) druhny z Komorowa (131,36 pkt). Pisaliśmy o tym w artykule: Powiatowe zawody strażackie za nami. Druhowie z OSP Hadykówka najlepsi w powiecie kolbuszowskim [ZDJĘCIA - WYNIKI]

Jeśli decyzja w sprawie organizacji zawodów wojewódzkich w Kolbuszowej będzie na sto procent pewna, to poinformujemy o tym na łamach naszego portalu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy