Reklama

Targowisko przy ulicy Wolskiej w Kolbuszowej ma być przebudowane. Na jakiem etapie jest planowana inwestycja?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Targowisko przy ulicy Wolskiej w Kolbuszowej ma być przebudowane. Na jakiem etapie jest planowana inwestycja? - Zdjęcie główne

Targowisko w Kolbuszowej ma być obiektem wielofunkcyjnym. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W przyszłym roku ma ruszyć przebudowa największego targowiska w powiecie kolbuszowskim. Mowa o placu zlokalizowanym przy ulicy Wolskiej, gdzie w każdy wtorek zjeżdżają się handlarze z różnych części Podkarpacia.

Obecnie plac targowy przy ulicy Wolskiej w Kolbuszowej to po prostu kawałek nieutwardzonej działki bez wyznaczonych alejek. Nie raz osoby handlujące tam różnymi produktami narzekały na to, że po deszczu robi się tam błotniście, a kiedy jest sucho, unosi się kurz. 

Gmina Kolbuszowa na stworzenie targowiska z prawdziwego zdarzenia otrzymała pieniądze z programu Polski Ład. Na ten cel ma trafić ponad 1,4 mln zł. Szacunkowa wartość całej przebudowy to ok. 2 mln zł. 

-  Początkiem nowego roku będziemy chcieli ogłosić przetarg na to zadanie 

- powiedział nam Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

W planie jest wybrukowanie głównych alejek i głównych placów. Wcześniej wykonana zostanie kanalizacja deszczowa. Plac zostanie oświetlony. Część stoisk ma być zadaszona. Wydzielona zostanie strefa do parkowania, a także strefy do handlowania poszczególnymi asortymentami towarów. Będzie też toaleta z bieżącą wodą ciepłą i zimną. 

Burmistrz Kolbuszowa wspominał podczas jednej z rozmów z nami, że chciałby, aby plac przy ulicy Wolskiej umożliwiał organizację różnych imprez.

- Także nie będzie on cały zadaszony, tylko coś na wzór Sędziszowa Młp, gdzie na placu targowym odbywa się Dino Top Festiwal

- zaznaczyła szef gminy i dodał:

- Tak naprawdę będzie to infrastruktura użytkowana raz w tygodniu, więc musi mieć charakter częściowo wielofunkcyjny. 

Przypomnijmy, że w 2019 roku teren targowiska w Kolbuszowej wykorzystano do organizacji kolejnej edycji Festiwalu Muzycznego "Spinacz". 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy