Reklama

Tańszy węgiel dla mieszkańców gminy Majdan Królewski. Kiedy ruszy sprzedaż oraz ile będzie kosztował opał?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Tańszy węgiel dla mieszkańców gminy Majdan Królewski. Kiedy ruszy sprzedaż oraz ile będzie kosztował opał? - Zdjęcie główne

Na sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie czekają mieszkańcy. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy z terenu gminy Majdan Królewski będą także mieli możliwość zakupu węgla po cenie nie wyższej niż 2 tysięcy złotych za tonę. O zakup mogą ubiegać się osoby z gospodarstw domowych uprawnionych do dodatku węglowego. Kiedy ruszy sprzedaż, po ile będzie sprzedawany węgiel oraz z jakiej kopalni będzie pochodził?

W listopadzie mieszkańcy mogli pobierać i składać wnioski w majdańskim urzędzie gminy o wydanie zaświadczenia potwierdzającego wypłacenie na rzecz gospodarstwa domowego dodatku węglowego albo pozytywnego rozpatrzenia wniosku o wypłatę na rzecz tego gospodarstwa dodatku węglowego. - Posiadanie tego zaświadczenia uprawnia do zakupu węgla po cenach preferencyjnych - poinformował wójt Jerzy Wilk.

Węgla na placu nie ma

Gmina za pośrednictwem swoich jednostek organizacyjnych, spółek komunalnych, umowy z inną gminą lub przedsiębiorcą może prowadzić sprzedaż paliwa stałego na rzecz mieszkańców. W przypadku majdańskiej gminy sprzedaż będzie prowadził jeden z lokalnych przedsiębiorców.

Dystrybucją węgla zajmie się właściciel firmy Usługi Transportowe - Mirosław Trawiński. Złożył on miesiąc temu wniosek w urzędzie i zgłosił chęć przystąpienia do zakupu paliwa stałego w celu prowadzenia jego sprzedaży dla osób fizycznych w gospodarstwach domowych znajdujących się na terenie gminy Majdan Królewski.

Jak udało nam się ustalić, aktualnie sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie nie wystartowała. - Węgla nie ma jeszcze na placu - mówiła w rozmowie z nami przedstawicielka majdańskiego urzędu. Nie wiadomo również, kiedy opał się pojawi. Urzędnicy przewidują, że powinno to to nastąpić w ciągu najbliższego tygodnia.

Czeka na zielone światło

Usłyszeliśmy również, że Mirosław Trawiński jest gotowy na odbiór węgla we własnym zakresie, własnym sprzętem i przetransportowanie towaru na swój plac. Nie ma jednak jeszcze zielonego światła od Polskiej Grupy Górniczej (PGG) z siedzibą w Katowicach. To stamtąd ma bowiem pochodzić węgiel dla mieszkańców gminy Majdan Królewski. Umowa ze spółką została podpisana tydzień temu, 7 grudnia.

Węgiel po jego zakupie będzie można odebrać w miejscowości sąsiadującej z Majdanem Królewskim. - Punkt znajduje się w miejscowości Brzostowa Góra na działce ewidencyjnej nr 1508, obok stadionu sportowego "Korona" (przy ul. Bachnat) - poinformował wójt Jerzy Wilk.

Węgiel po dwa tysiące?

W urzędzie dowiedzieliśmy się, że wnioski o zakup węgla można składać cały czas w Urzędzie Gminy Majdan Królewski na piśmie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Formularze wniosków dostępne są w budynku urzędu oraz u sołtysów. 

Handel opałem po preferencyjnej cenie ma trwać najprawdopodobniej do kwietnia 2023 roku. Na ten moment (środa, 14 grudnia) majdański urząd wydał 362 zaświadczenia, które upoważniają do zakupu węgla.

Po ile natomiast będzie sprzedawany węgiel u lokalnego przedsiębiorcy? Z głównym zainteresowanym nie udało nam się skontaktować. Urzędnicy z kolei mówią, że najprawdopodobniej opał będzie kosztował 2 000 złotych. Ci z kolei nie potrafili powiedzieć, czy w cenę wliczony jest transport.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy