Reklama

Tabliczki z numerami domów również w Widełce. Dlaczego wciąż ich nie ma?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Tabliczki z numerami domów również w Widełce. Dlaczego wciąż ich nie ma?  - Zdjęcie główne

Pierwsze tabliczki z numerami domów ustawiono w Kolbuszowej Górnej w 2015 roku. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Była zaczęta procedura oznaczenia wsi przez tabliczki z numerami. Chciałem wiedzieć, gdzie to utknęło i kiedy ponownie zostanie rozpoczęte? - dopytywał radny Stanisław Dworak z Widełki.

Mowa o tabliczkach, które ustawiane są przy drodze krajowej nr 9 przy wjazdach na drogi boczne. Takie oznakowanie ustawione zostało już w Kolbuszowej Górnej i Kolbuszowej Dolnej. Znajdziemy na nich numery domów posesji zlokalizowanych przy danej drodze. Tabliczki są ułatwieniem m.in. dla kurierów, czy służb ratunkowych. 

Jan Zuba, szef gminy Kolbuszowa, wyjaśnił, że zakończona została procedura wyłonienia wykonawcy, ale na tablice trzeba czekać trzy miesiące.

- To nie jest tak, że na drugi dzień mamy już dostawę tablic. Po pierwsze trudności z zaopatrzeniem. Na blachy czeka się coraz dłużej, nawet po kilka miesięcy

- powiedział Jan Zuba i dodał:

- A sama produkcja tych tablic to nie jest klepanie na sztancy, powtarzalności, bo każda tablica ma inne oznakowanie, inne numery. To trwa.

Burmistrz Kolbuszowej zaznaczył, że z chwilą kiedy urząd otrzyma tablice, ekipa będzie je montować. Tak jak to miało miejsce w poprzednich miejscowościach. 

Gmina Kolbuszowa zamówiła 100 tabliczek z numerami posesji, nazwą miejscowości i grafiką (herbem Kolbuszowej) oraz 100 słupków, na których zostaną one zamontowane. Wykona je firma Wimed z Tuchowa. Będą one kosztować 25 244 zł. 

Tabliczki staną nie tylko w Widełce, ale również w kolejnych miejscach w Kolbuszowej Dolnej. 

Projekt tabliczki:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy