Reklama

Szynobusem z Rzeszowa do Kolbuszowej co 30 minut

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Kolbuszowa

Szynobusem z Rzeszowa do Kolbuszowej co 30 minut  - Zdjęcie główne

Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 4 października. | foto UM Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W poniedziałek, 4 października, w budynku Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbyło się spotkanie poświęcone rozwojowi Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej w oparciu o nową perspektywę finansową UE.

Podczas spotkania omówiono realizację zadań w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Obecnie projekt zakłada prowadzenie przewozów z Rzeszowa do Kolbuszowej. Na spotkaniu przedstawiono argumenty za przedłużeniem wspomnianej linii kolejowej, analizowano możliwości oraz dostępną infrastrukturę techniczną. W trakcie dyskusji poruszono potrzebę przedłużenia linii 71 kolei aglomeracyjnej do Tarnobrzega.

W ramach planu na trasie do Kolbuszowej dostępność do kolei zostanie zwiększona poprzez budowę nowych przystanków Rzeszów Północny, Głogów Małopolski Os. Niwa oraz Kolbuszowa Górna. Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w ruchu kolejowo drogowym planowana jest także przebudowa przejazdów oraz budowa mijanek w Widełce i Zaczerniu.

Od nowego roku na linii Rzeszów – Kolbuszowa planowane jest uruchomienie 50 par przejazdów dziennie, co oznacza, że w szczycie komunikacyjnym pojazdy szynowe będą kursować co 30 minut.

W spotkaniu uczestniczyli: Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP, Ewa Draus, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Joanna Szozda,  dyrektor Departamentu Dróg i Transportu Urzędu Marszałkowskiego, Mateusz Wanat, dyrektor Regionu Południe Centrum Realizacji Inwestycji- Kraków, Mieczysław Borowiec, dyrektor PKP PLK Zakład Linii Kolejowych Rzeszów, Józef Kardyś, starosta kolbuszowski, Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega, Wiesław Ordon, burmistrz Nowej Dęby, Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski, Józef Tęcza, wójt Gminy Dzikowiec i Lesław Budzisz, zastępca wójta gminy Cmolas oraz gospodarz spotkania Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy