Reklama

Setne urodziny pani Marii z Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W środę, 6 października piękny jubileusz 100 lat życia obchodziła pani Maria Grądzka - mieszkanka Kolbuszowej.

Z tej okazji z bukietem kwiatów odwiedzili Jubilatkę Marek Gil, zastępca burmistrza Kolbuszowej, Ewa Gul-Czachor, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Jan Puzio, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Kolbuszowej, którzy w imieniu wszystkich mieszkańców przekazali Seniorce serdeczne gratulacje i życzenia.

Pani Maria urodziła się w 1921 r. w Lipnicy w Gminie Dzikowiec. Przez wiele lat ciężko pracowała w rolnictwie. Zajmowała się opieką nad dziećmi i organizacją życia rodzinnego. Jej pasją były robótki ręczne, które jeszcze do niedawna wykonywała. Mąż pani Marii zmarł w 1988 roku, mając siedemdziesiąt osiem lat.

W wieku emerytalnym kobieta wyjechała do Nowego Jorku, gdzie przez około 30 lat mieszkała i aktywnie pomagała dzieciom w opiece nad wnukami. Podczas swojego długoletniego pobytu w USA wielokrotnie przyjeżdżała do Polski. Niedawno wróciła do Kolbuszowej z myślą zamieszkania na stałe.

Seniorka wychowała dziesięcioro dzieci i doczekała się trzynastu wnuków, piętnastu prawnuków, dwóch praprawnuków i czeka z radością na narodziny kolejnego prawnuka.

Pani Maria cały czas jest niezwykle pogodną i pozytywnie nastawioną do ludzi osobą. Cieszy się bardzo dobrym zdrowiem i na co dzień funkcjonuje samodzielnie. Zapytana o receptę na długowieczność odpowiedziała, że to ciężka praca, zdrowe i naturalne odżywianie oraz duże ilości herbaty z mlekiem i spacery boso.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy