Reklama

Szymusiowe Love

Opublikowano:
Autor:

Szymusiowe Love - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mówi o sobie: normalna mama. Mama szóstki dzieci. Patrycja Hopek. Zgodziła się opowiedzieć nam o życiu swoim i swojej rodziny. I o swojej walce o lepszy świat.

Co czuje matka, która widzi, że na widok jej dziecka ludzie odwracają wzrok? Co myśli rodzeństwo, które słyszy niemiłe uwagi i musi stawać w obronie swojego brata? Jak odnaleźć się w świecie, w którym często wyzywa się ludzi "od downów", samemu będąc rodziną osoby z zespołem Downa (ZD)? Czy choroba dziecka/brata musi boleć aż tak? Dlaczego rodziny z więcej niż dwójką dzieci narażone są na atak i nazywanie "patologią"? 

Nietolerancyjne społeczeństwo i chowanie się z chorobami przed ludzkimi oczami to standard, zwłaszcza w małych miejscowościach. Bycie wytykanym palcami z powodu inności nie należy przecież do najprzyjemniejszych doznań na świecie. Ile trzeba mieć w sobie siły, by powiedzieć światu: patrzcie, mam dużą rodzinę, a jedno z dzieci jest chore, i co z tego? Podziwiaj je, świecie, bo jest piękne, kochane i cudowne! I wcale nie jest gorsze! I zasługuje na szacunek! Nie rób mu krzywdy swoją ignorancją. A jeśli potrzebujesz szczepionki odwagi lub tolerancji, napisz do mnie! 

Więcej w 15 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE