Reklama

Sztuka jest ich pasją

Opublikowano:
Autor:

Sztuka jest ich pasją - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Czwórka uczniów będzie reprezentować gminę Cmolas podczas eliminacji finałowych Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci „Nasze pasje”. Konkurs odbędzie się 7 i 8 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

17 listopada w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie odbył się gminny etap Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci „Nasze Pasje”. Wzięli w nim udział uczniowie z ZS w Cmolasie, ZS w Trzęsówce, NSP w Ostrowach Baranowskich, SP w Porębach Dymarskich oraz NSP w Jagodniku. W sumie w ramach konkursu wystąpiło 27 uczestników, w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 0-III oraz kl. IV-VI. Jury biorąc pod uwagę, m.in. dobór repertuaru, walory wychowawcze, interpretację, kulturę słowa, kreacje aktorskie, technikę wokalną oraz ogólny wyraz artystyczny, wybrało zwycięzców, którzy wystąpili podczas etapu rejonowego. Ten odbył się w miniony czwartek (24 listopada) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim. Spośród 11 laureatów z gminy Cmolas aż czterech zakwalifikowało się do dalszego etapu. W eliminacjach finałowych wezmą udział: Weronika Kaczmarska z SP w Ostrowach Baranowskich (kat. klasy 0-III), która powie „Wiersz” Rafała Gomoli oraz Aleksandra Szuban z ZS w Cmolasie (kat. Klasy 0-III), która zaśpiewa piosenkę „Karteczka”. W kategorii klas IV -VI zaprezentują się uczniowie ZS w Cmolasie: Damian Szczepanek, który wyrecytuje wiersz „Z notatnika aktora” Jana Kreczmara oraz Oliwia Urban, która wykona piosenkę Urszuli Sipińskiej „Śpiewam i gram”. Trzymamy kciuki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE