Reklama

Szpital w Kolbuszowej z unijnym wsparciem

Opublikowano: pon, 6 lis 2017 20:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej otrzymał prawie 10 milionów dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Budowa nowego bloku operacyjnego w Kolbuszowej – to jedna z wielu inwestycji, które kolbuszowski szpital może przeprowadzić dzięki otrzymanej dotacji z RPO. Dnia 31 października umowę na przyznane dofinansowanie podpisano uroczyście w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej.

Podpisy złożyli Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Wicemarszałek Bogdan Romaniuk oraz Dyrektor Szpitala Zbigniew Strzelczyk w obecności Posła Zbigniewa Chmielowca, Senatora Zdzisława Pupy, Radnej Województwa Ewy Draus oraz Starosty Kolbuszowskiego Józefa Kardysia. W uroczystym podpisaniu uczestniczyli również m.in. Zarząd Powiatu Kolbuszowskiego wraz z przewodniczącymi stałych komisji Rady Powiatu Kolbuszowskiego i pracownicy szpitala.

- Przystępujemy do bardzo ważnej inwestycji, która będzie służyła mieszkańcom, pacjentom – powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. - Przypomnę, że suma środków, które trafią do systemu opieki zdrowotnej na inwestycje w naszym województwie to 540 mln złotych. Dla kolbuszowskiego szpitala to duża inwestycja. Dyrektor Strzelczyk podkreśla, że największa w historii kolbuszowskiego szpitala. Powstanie tu nowy blok operacyjny. Szpital złożył bardzo dobry wniosek, a starostwo szuka dodatkowych środków również z innych źródeł. W uroczysty sposób podpisujemy tę umowę, aby mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego wiedzieli, że będą takie istotne dla nich inwestycje, bo przecież są one robione właśnie dla nich, aby poprawić standard usług zdrowotnych świadczonych w powiecie – dodał tuż przed podpisaniem umowy marszałek Władysław Ortyl. 

W kolbuszowskim szpitalu w tym celu dojdzie do przebudowy pomieszczeń po byłej Izbie Przyjęć oraz dobudowana zostanie część skrzydła przylegającego do tych pomieszczeń. Tak powstaną pomieszczenia na potrzeby Bloku Operacyjnego. Oddział ten zostanie tak wyposażony w niezbędną i nowoczesną infrastrukturę jak i sprzęt medyczny.

- Pracuję w kolbuszowskim szpitalu 26 lat i nie było jeszcze tak dużej dotacji. To jest kompleksowa inwestycja, bo oprócz prac wspomnianych przez pana marszałka, wzbogacimy się o nowoczesny sprzęt diagnostyczny – dodał dyrektor placówki Zbigniew Strzelczyk.

Koszt kolbuszowskiej inwestycji to prawie 11,5 mln zł, z czego unijne wsparcie to prawie 10 mln. Inwestycje mają być gotowe w październiku przyszłego roku. Oprócz wspomnianej dotacji z RPO do kolbuszowskiego szpitala trafi dodatkowe 744 tys. zł. Poseł Zbigniew Chmielowiec przypomniał o tym fakcie podczas wtorkowego spotkania w starostwie. – Są to dodatkowe pieniądze, które kolbuszowski szpital pozyskał z rezerwy budżetu państwa, za które zakupiona zostanie nowa karetka i sprzęt medyczny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.