Reklama

Szlachetna Paczka Kolbuszowa. W najbliższy weekend paczki trafią do potrzebujących. Rodziny wciąż czekają

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Szlachetna Paczka Kolbuszowa

Szlachetna Paczka Kolbuszowa. W najbliższy weekend paczki trafią do potrzebujących. Rodziny wciąż czekają - Zdjęcie główne

Już 10 i 11 grudnia odbędzie się Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Jak co roku będzie to niezwykły czas dla wszystkich zaangażowanych: darczyńców, wolontariuszy i oczywiście rodzin. | foto Szlachetna Paczka Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już 10 i 11 grudnia odbędzie się Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. - W tych dniach przekazywane zostaną paczki, które oprócz materialnej pomocy, pełne są empatii, współczucia i radości z dzielenia się dobrem. Obdarowane rodziny czują, że ktoś ich dostrzegł, że są dla kogoś ważni – mówi Anna Stec, lider Szlachetnej Paczki na terenie powiatu kolbuszowskiego.

Podczas tegorocznej akcji wiele rodzin znalazło już darczyńców. Na pomoc czekają kolejne, mieszkające na terenie powiatu kolbuszowskiego. 

- Pełnienie roli darczyńcy to odpowiedzialność

- stwierdza Anna Stec z kolbuszowskiej Szlachetnej Paczki i dodaje:

- Przygotowywane paczki są obfite i mają na celu realne podniesienie poziomu życia danej rodziny. Wśród zgłaszanych potrzeb często znajdują się artykuły AGD (pralki, lodówki, kuchenki), meble, środki czystości, zimowe ubrania czy materiały szkolne dla dzieci. Na liście zazwyczaj znajdziemy też trwałe artykuły spożywcze. Darczyńca bierze na siebie rolę lidera pomocy dla danej rodziny. Jedną paczkę przygotowuje średnio 38 osób! 

Już niebawem, bo w najbliższy weekend (10 i 11 grudnia) wszystkie paczki trafią do swoich adresatów. 

- Weekend Cudów stanowi ukoronowanie rocznego działania Szlachetnej Paczki - mówi Anna Stec. 

W tym czasie darczyńcy przywożą do magazynów skompletowane paczki, które następnie za pośrednictwem wolontariuszy trafiają do potrzebujących. Przez kolejne kilka miesięcy po tym wydarzeniu przygotowywana jest następna edycja – szkoleni są wolontariusze, którzy następnie docierają do nowych potrzebujących rodzin, otwierane są nowe rejony pomocy i odkrywana bieda, do której nikt nie dotarł.

W Kolbuszowej magazyn mieści się w Domu Wsparcia Rodziny przy kolegiacie pw. Wszystkich Świętych. 

- Gdyby ktoś chciał pomóc rodzinom, może przyjechać 10 lub 11 grudnia do magazynu i dostarczyć pomoc. Wolontariusze zawiozą wszystkie dary do najbardziej potrzebujących. Gdyby pojawiły się pytania, można zwrócić się do wolontariusza Szlachetnej Paczki. Można to zrobić, dzwoniąc pod nr telefonu 509736184

- wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Wciąż czekają na pomoc. Kliknij zdjęcie, aby dowiedzieć się więcej:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy