Reklama

Szkolne czasy w epoce Polski Ludowej. Zobaczcie archiwalne zdjęcia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Szkolne czasy w epoce Polski Ludowej. Zobaczcie archiwalne zdjęcia - Zdjęcie główne

foto Narodowe Archiwum Cyfrowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sprawdźcie, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu wyglądała szkoła. Przedstawiamy zdjęcia z bazy Narodowego Archiwum Cyfrowego.

W dawnych latach uczniowie nosili w szkole jednakowe mundurki z tarczą z nazwą szkoły przyszytą na rękaw. Z czasem pojawiły się białe, przypinane na guziki kołnierze a na nogach zmienne buty - juniorki. Mundurki, wypełnione po brzegi świetlice, szkolne stołówki. To tylko kilka obrazków, które dla was przygotowaliśmy.

CZYTAJ TAKŻE:

Warto także dodać, że do 1991 roku obowiązywała czterostopniowa skala ocen od dwójki do piątki. Potem zmieniono ją na oceny od najgorszej jedynki po szóstkę. Oceny to jedno. Z biegiem lat zmieniały sie także przedmioty i chyba co najważniejsze to co każdy uczeń musi się nauczyć. Poza tym osoby uczące się w czasach Polski Ludowej i na początku lat 90-tych pamiętają przerwy z kubkiem mleka. Jakie są wasze szkolne wspomnienia? Zdjęcia pochodzą z bazy Narodowego Archiwum Cyfrowego i zostały wykonane w latach 1972-1980. (...) CZYTAJ DALEJ>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy