Reklama

Szkoła Podstawowa w Lipnicy zyska drugą młodość. Elewacja i sala gimnastyczna do remontu. Dyrektor: Będzie się działo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Szkoła Podstawowa w Lipnicy zyska drugą młodość. Elewacja i sala gimnastyczna do remontu. Dyrektor: Będzie się działo - Zdjęcie główne

Gmina ogłosiła przetarg na remont szkoły. | foto Google Street View

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Budynek szkoły i sali gimnastycznej w Lipnicy przejdzie niemały remont. Gmina szuka wykonawcy. Jakie prace zostaną wykonane?

Jeszcze w tym roku ma zacząć się remont w Szkole Podstawowej w Lipnicy. Przetarg dzikowiecka gmina ogłosiła kilka dni temu. Czy znajdzie się chętny na realizację zadania?

200 dni na remont

Firma, która wygra przetarg na modernizację infrastruktury edukacyjnej w Lipnicy, bo tak nazywa się to zadanie, będzie miała 200 dni na wykonanie wszystkich prac.

Jakie prace zostaną wykonane w lipnickiej szkole? W budynku placówki część drzwi i stolarki okiennej zostanie wymieniona. Zostanie zmodernizowana także instalacja centralnego ogrzewania, a pomieszczenia wewnątrz budynku zyskają nowy blask.

Zmiany czekają także elewację szkoły - ściany zostaną docieplone styropianem. Zostanie także wykonana wyprawa elewacyjna z tynku, a płytka odbojowa zostanie wymieniona. Na dachu natomiast zostaną wykonane roboty uzupełniające - powstanie okucie kominów blachą. Całkowicie przebudowane zostanie również wejście główne od strony północnej oraz zostaną wymienione balustrady. Dobudowana zostanie w tamtym miejscu pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Schody do piwnicy od strony północnej również czekają się remontu.

Spore zmiany czekają także budynek sali gimnastycznej i łącznika. W tym przypadku również elewacja zewnętrzna zostanie poprawiona i docieplona styropianem. W planach wymiana płytki odbojowej oraz przebudowa wejścia głównego. Na czas prac zewnętrznych będą rozstawione liczne rusztowania.

Dyrektor: Będzie się działo

Radości z remontu nie kryje Teresa Plizga, dyrektor placówki. W rozmowie z nami przyznaje, że remont elewacji jest od dawna wymagany, bowiem ząb czasu odcisnął na budynku swoje piętno.

Dyrektor przyznała, że jest to duża inwestycja i dobrze, że temat już teraz rusza. W czasie remontu, w okresie letnim, uczniowie będą korzystać m.in. z nowego orlika. 

- Mamy możliwość, żeby wszystko pogodzić. Zrobimy tak, żeby było korzystne przede wszystkim dla uczniów

- powiedziała i dodała na koniec: - Cieszymy się, że ogłoszono przetarg, że będzie się działo, bo potrzeba remontu jest duża.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy