Reklama

Sześć milionów dla szkół z powiatu kolbuszowskiego. Co miałoby zostać zrobione?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Sześć milionów dla szkół z powiatu kolbuszowskiego. Co miałoby zostać zrobione? - Zdjęcie główne

Pieniądze miałyby trafić m.in. na inwestycje przy ZST w Kolbuszowej. | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O ponad 6,4 mln zł stara się powiat kolbuszowski na inwestycje przy prowadzonych przez siebie placówkach oświatowych. Co w planie?

Modernizacja obiektów szkolnych oraz szkół zarządzanych przez powiat kolbuszowski to jedno z trzech zadań, jakie powiat zgłosił, starając się o pieniądze z Polskiego Ładu

Zmiany w liceum

Jeżeli się uda pozyskać pieniądze, przy kolbuszowskim liceum ogólnokształcącym zmodernizowana zostanie sala gimnastyczna. Przypomnijmy, że wcześniej powiatowi nie udało się pozyskać pieniędzy z innego źródła na ten cel.

W planie jest m.in. wymiana okien oraz oświetlenia na energooszczędne, przebudowa łazienek, prace związane z ogrzewaniem obiektu oraz wykonanie instalacji fotowoltaicznej.

Na tym nie koniec. Pozyskane miliony mają zostać także wydane na prace zaplanowane na zewnątrz budynku. Na placu szkolnym ma zostać wykonany parking, jego oświetlenie i monitoring. W planie jest także przebudowa ogrodzenia. 

W środku i na zewnątrz

Pozyskane dofinansowanie ma zostać przeznaczone również na modernizację sali gimnastycznej w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. Inwestycja obejmuje również przebudowę szatni oraz pomieszczeń sportowych wraz z łazienkami, a także wykonanie instalacji fotowoltaicznej. 

Pieniądze z Polskiego Ładu mają także zostać wydane na budowę parkingu przy ZSA-E w Weryni, przebudowę i utwardzenie terenu przy szkole oraz i wykonanie ogrodzenia. 

Prace na zewnątrz zaplanowano także przy Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej (przebudowa ogrodzenia oraz utwardzenie terenu) jak również przy Centrum Kształcenia Zawodowego w Kolbuszowej (przebudowa ogrodzenia, wykonanie instalacji fotowoltaicznej). 

Co jeszcze w planie?

Przypomnijmy, że powiat kolbuszowski złożył także wniosek w ramach Polskiego Ładu na dwa inne zadania. Pierwsze z nich to modernizacja budynku starostwa w Kolbuszowej. Szacunkowa wartość inwestycji to ponad 1,6 mln zł. 

Drugie zadanie dotyczy rozbudowy oraz przebudowy dróg powiatowych na terenie powiatu kolbuszowskiego wraz z infrastrukturą drogową. Wartość wniosku - 8,7 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy