Reklama

Swoje 100. urodziny ochodziła pani Waleria [FOTO]

Opublikowano: wt, 7 lip 2020 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Waleria Czerw w niedzielę, 28 czerwca świętowała swoje 100. urodziny. To siódma osoba w powiecie kolbuszowskim, która obecnie ma sto lat.

Pani Waleria pochodząca z Ostrów Baranowskich urodziła się 28 czerwca 1920 roku. W 1944 roku wyszła za mąż za Stanisława. Mieli oni trójkę dzieci - dwie córki (Irenę i Grażynę) i syna Mariana. Pani Waleria ma także pięć wnuczek: Beatę, Małgorzatę, Renatę, Agnieszkę i Elżbietę. Doczekała się również trójki prawnucząt: Marka, Aleksandra i Basi. 

Ucieczka z Krakowa

Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, jak również dobrą pamięcią. Opowiada nam czasy wojny. - Wiele razy uciekaliśmy w czasie wojny do lasu - mówi nam jubilatka.

Pani Waleria doskonale pamięta również przygodę, kiedy to została aresztowana i przewieziona do Krakowa. - Zabrali mnie wcześnie rano. Niemiec stanął przy łóżku, kazał mi się ubrać i zaprowadził mnie na drogę do kompanii, gdzie już było wielu aresztowanych. Osiem dni byłam w areszcie - wspomina stulatka. - Prowadzili nas do łaźni i coś mi powiedziało, żebym skręciła w korytarz i uciekła. Szukali mnie na stacji i w pociągu. Bałam się bardzo. Udało mi się wrócić do swojej rodzinnej wsi - mówi jubilatka. 

Ślub w sylwestra

Pani Waleria wraz z mężem Stanisławem pobrali się 1944 roku w sylwestra. Mąż jubilatki zmarł, mając 67 lat. - Jestem już czterdzieści lat wdową. Przyrzekłam mieć jednego męża, aż do śmierci - mówi.

Pani Waleria najbardziej lubi słuchać radia. - Co wieczór słucham, ja nie opuszczę radia - mówi z uśmiechem stulatka.

We wtorek, 23 czerwca, do Walerii Czerw z życzeniami i kwiatami przyjechali przedstawiciele gminy, Eugeniusz Galek, wójt oraz Aneta Fryc, pracownik Urzędu Stanu Cywilnego. Jubilatka otrzymała także list gratulacyjny od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

    Łukasz M

    Serio ? Wójt Galek i Pani Anetka w tych brudnych spodniach bez żadnych skrupułów tej biednej Pani siedzą na pościeli? Masakra. Panie Galek mogę wejść Panu tak samo do łóżka w brudnych porach?