Reklama

Święto plonów w gminie Majdan Królewski. To już jutro!

Opublikowano:
Autor:

Święto plonów w gminie Majdan Królewski. To już jutro! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W najbliższą niedzielę, 26 sierpnia, w Majdanie Królewskim odbędą się dożynki.

 

Święto plonów w gminie Majdan Królewski rozpocznie się o godz. 15 mszą świętą dziękczynną, w kościele parafialnym w Majdanie Królewskim. Po niej uczestnicy korowodu przemaszerują z chlebem na plac przy ul. Kozłowieckich. Tam odbędzie się oficjalne otwarcie dożynek oraz część obrzędowa, na którą składać się będą: wręczenie chleba oraz przekazanie symbolicznego wieńca.
Część artystyczną uroczystości uświetnią występy sceniczne. Na scenie zaprezentują się: Zespół Pieśni i Tańca "Dębianie" oraz Kapela Ludowa z Nowej Dęby, Parafialna Orkiestra Dęta z Komorowa, Kapela Ludowa z Huty Komorowskiej oraz mażoretki z GOK.
Od godz.16 do godz. 20 na najmłodszych będą czekały bezpłatne atrakcje. Oprócz tego, przybyłych na uroczystość gości, częstować będą przygotowanymi regionalnymi potrawami  panie z KGW w Majdanie Królewskim.
O godz. 20 rozpocznie się natomiast zabawa taneczna z Zespołem Yoyo.
Podczas imprezy do wygrania będzie rower.
Organizatorami wydarzenia są: wójt gminy Majdan Królewski, Towarzystwo Przyjaciół Huty Komorowskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE