Reklama

Święto patrona w szkole podstawowej w Majdanie Królewskim. Były spektakle i liczne konkursy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W piątek (25 listopada) Szkoła Podstawowa w Majdanie Królewskim obchodziła święto patrona. Z tej okazji przygotowano specjalny spektakl i liczne konkursy.

W listopadzie tego roku przypadła 155. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej - Curie. To patronka szkoły podstawowej w Majdanie Królewskim. Uczniowie z okazji święta szkoły wzięli udział w konkursie na kartkę urodzinową dla patronki.

- Wpłynęło dużo pięknych kartek, z których najciekawsze cztery wysłano do zaprzyjaźnionych szkół w Polsce, których patronką jest również Maria Skłodowska - Curie

- poinformowała Marta Godek, dyrektor placówki.

Specjalny spektakl na temat życia i pracy naukowej patronki przygotowali natomiast wychowankowie z klasy siódmej. - Pokazali starszym uczniom, jaką zdyscyplinowaną i niezłomnie dążącą do celu, na przekór przeciwnościom losu, była Curie - dodała szefowa szkoły.

Uczniowie klas 4-8 wzięli liczny udział w konkursie na prezentację multimedialną. Nagrodzone prace zostały zaprezentowane podczas piątkowego święta. Z kolei każdy oddział przedszkolaków i dzieci z klas 1-3 pod opieką wychowawców przygotował tego dnia ciekawy i oryginalny lap book (teczka, w której przykleja się kolorowe książeczki i kieszenie z informacjami) o patronce. - Dzieci zaprezentowały je i omówiły na forum szkoły, za co otrzymały gromkie brawa - nadmieniła dyrektor Godek.

Podczas święta pokazy fizyczno-chemiczne przeprowadziła również lubelska grupa "Zaelektryzowani". Czwartoklasiści z kółka teatralnego pod opieką Elżbiety Paduch przygotowali natomiast kabaretowy występ pn. "Witajcie w naszej bajce". Był to montaż znanych bajek z zaskakującymi dowcipnymi morałami.

- Święto szkoły w Majdanie Królewskim można zaliczyć do tych dni, kiedy uczniowie na hasło "Koniec!", wołają: "Nie! Już?!"

- podsumowała Marta Godek.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy