Reklama

Świerczów. Mężczyzna został pogryziony przez psa. Właściciel zwierzęcia nie zareagował. Musiała interweniować policja

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Świerczów. Mężczyzna został pogryziony przez psa. Właściciel zwierzęcia nie zareagował. Musiała interweniować policja - Zdjęcie główne

Kolbuszowscy policjanci przypominają, że to właściciel zwierzęcia odpowiada za szkody wyrządzone przez swojego podopiecznego i ma obowiązek sprawowania nadzoru nad nim. | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Właściciele czworonogów lekceważą swoje obowiązki wobec zwierząt. Policja po raz kolejny interweniowała w tej sprawie. Tym razem funkcjonariusze działali w Świerczowie i Woli Raniżowskiej.

Wczoraj (10 sierpnia) około godz. 20, kolbuszowscy policjanci interweniowali w Woli Raniżowskiej, gdzie kierowca volkswagena zgłosił, że przed samochód, którym kierował wbiegł pies. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego wyszedł, aby sprawdzić, czy zwierzę nie potrzebuje pomocy, wtedy pies ugryzł go w rękę i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna powiadomił policję.

- Chwilę później do kolbuszowskiej jednostki zgłosił się inny mężczyzna. Mieszkaniec gminy Kolbuszowa zgłosił, że został zaatakowany przez psa, którego właściciel nie zareagował na zachowanie zwierzęcia

- przekazała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Świerczowie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że biegający luzem pies atakował mężczyznę, złapał go zębami za spodnie, a wszystko to działo się w obecności właściciela zwierzęcia, który nie reagował na jego zachowanie.

- W obydwu sprawach prowadzone są w Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej czynności wyjaśniające

- dodała oficer prasowy. Policjanci przypominają, że to właściciel zwierzęcia odpowiada za szkody wyrządzone przez swoich podopiecznych.

Biegające luzem zwierzęta stanowią nie tylko zagrożenie dla zdrowia ludzi, a często również przyczyniają się do zdarzeń drogowych. Obowiązkiem właściciela jest sprawowanie właściwej opieki nad zwierzętami tj. stosowanie się do obowiązku szczepień, ale też sprawowanie  właściwego nadzoru i opieki nad nimi. Za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności grozi kara ograniczenia wolności, nagany lub grzywny do 1000 złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy